„Klątwa Donalda Tuska wisi nad KO”

To Donald Tusk wyprał PO z jakiejkolwiek ideowości, jakichkolwiek treści programowych, bo kierował się wyłącznie słupkami poparcia – powiedział w Polskim Radiu wicepremier Jarosław Gowin.

ocenie polityka zbliżające się wybory parlamentarne są bardzo ważne.

– Ich stawką będzie to, czy utrwalony zostanie nowy model rozwoju Polski – strategia odpowiedzialnego rozwoju, stawianie na rozwój zrównoważony, odbudowę przemysłu, innowacyjność, a jednocześnie na szerokie programy społeczne, czy też wrócimy do tego modelu rozwoju, który znamy przed 2015 r., a więc przede wszystkim rozwój w oparciu o tanią siłę roboczą, czyli niskie zarobki Polaków – powiedział Gowin.

Zdaniem wiceministra wcześniejszy model sprawdzał się na swoj sposób, bowiem gospodarka rozwijała się dobrze „tylko że pacjent nie tyle umarł, co ciągle chorował”. – Polacy zarabiali bardzo mało – stwierdził.

Zapytany o zapewnienia lidera PO Grzegorza Schetyny, że jeśli KO wygra wybory, że programy socjalne wprowadzone przez PiS nie zostaną odebrane i że co jakiś czas inni politycy Koalicji wspominają o zmianach swoich programach, Gowin odpowiedział: „Problem polega na tym, że w jakiejkolwiek ważnej sprawie nie znam jednolitego stanowiska Koalicji Obywatelskiej. Wydaje mi się, że z tego w ogromnej mierze wynika utrwalenie braku zaufania Polaków do tej formacji”.

[Źródło]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.