Nestor narodowców OSTRO o III RP | M. Barański

Zobaczcie fragment w czasie 16:00 – 25:10

Komentarz:  Zgadzam się z p. Barańskim, że KOR i „S” były częścią międzynarodowego planu. Do tego samego planu należała pierestrojka. Nie zgadzam się z tym, że celem było zniszczenie Związku Radzieckiego. Aby zrozumieć ten scenariusz, trzeba wejść jeszcze głębiej. Celem była transfromacja ustrojowa w Rosji i „ucieczka do przodu”.

Mam podstawy aby mysleć, że w ZSRR potajemnie przygotowywano ten plan już w latach 1960-tych. Takie plany musiały być uzgodnione z Niemcami, ponieważ ich konsekwencją było zjednoczenie Niemiec. Dużo później miały miejsce rozmowy i ustalenia na ten temat pomiędzy Moskwą i Waszyngtonem. Same wydarzenia w latach 1980-1989 to była ustawka zaaranżowana po to aby nadać sprawie pozory autentyczności i pozyskać dla niej poparcie Zachodu. Sowiecki plan już w późnych latach 60-tych zakładał, że Rosja przegoni Zachód i że Zachód to naiwnie sfinansuje.

Druga uwaga – Spadkobiercami KOR-u jest dziś przede wszystkim Koalicja i KOD, a nie tylko „kierownictwo pisowskie”. Myślę, że oba te ugrupowania, służąc dziś różnym sponsorom, całkiem świadomie i celowo dzielą i skłócaja naród polski. Naród zjednoczony i solidarny nie dałby się tak wodzić za nos.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.