Co oznacza oświadczenie Angeli Merkel w Oświęcimiu?

(Patrz poprzedni artykuł poniżej.)

Komentarz:  Merkel wytrąca Żydom i Amerykanom ich ważny argument w sprawie żydowskich roszczeń majątkowych. Pytanie: dlaczego to robi? Możliwych odpowiedzi jest kilka. Ja osobiście skłaniam się do następującej:

Niemcy zainwestowały ogromne sumy pieniędzy i wysiłku po to aby przez Unię Europejską uzyskać kontrolę nad Europą – nie po to aby im teraz Żydzi i Amerykanie Polskę i polski majątek narodowy sprzed nosa uprzątnęli.

Możliwość druga: Niemcom jest nie na rękę utworzenie w ich strefie wpływów i na ich granicy państwa żydowskiego. Izrael nie potrafi żyć w zgodzie ze swoimi sąsiadami i to samo stałoby się w środku Europy. Niemcy nie potrzebują konfliktów, zadym i rewolucji w swojej domniemanej sferze wpływów.

Możliwość trzecia: Merkel podnosi cenę w negocjacjach z USA w zupełnie innej sprawie – np. wycofania z Niemiec baz amerykańskich i amerykańskich jednostek wojskowych, albo złagodzenia stanowiska USA wokół North Stream 2 i importu rosyjskiego gazu ziemnego do Europy.

Możliwość czwarta: PR w celu pozyskania przez Niemcy przychylności i zaufania Polaków, co może zwiększyć popularność stronnictwa pro-niemieckiego w wyborach prezydenckich i, docelowo, ułatwić wchłonięcie Polski w ramach Unii Europejskiej.

Ciekawe czasy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.