Inny wariant konfliktu na obszarze Polski! | Jacek Hoga

Ciekawa dyskusja, między innymi na temat roli Przesmyku Suwalskiego w razie konfliktu USA – Rosja.
Komentarz: Ameryka jako „sojusznik” już dawno straciła wiarygodność, więc nie mówmy o tym, bo to jest bajka dla dzieci. Jaki interes Ameryka miałaby w obronie Krajów Bałtyckich jeśli nie miałaby w tym interesu własnego? Trzeba na to patrzeć realistycznie, a nie z punktu widzenia propagandy jaka nam w tym momencie pasuje. Z tzw. Przesmykiem Suwalskim i krajami bałtyckimi chodzi o coś zupełnie innego. Chodzi o okrążanie Moskwy z odległości zasięgu rakiet średniego zasięgu i o możliwość zablokowania rosyjskiego portu wojennego w St. Petersburgu. Więcej na ten temat tutaj: https://regionpojezierze.com/2018/12/09/o-co-chodzi-z-przesmykiem-suwalskim/

Następna uwaga: W przypadku „odzyskania przez Niemcy tzw. ziem utraconych na terenie Polski, co stanie się z resztą Polski i jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie? Rosja może Niemcom oddać zachodnią Polskę, ale w zamian za co? W zamian, oczywiscie, za wschodnią Ukrainę. Pozostanie zachodnia Ukraina i wschodnia Polska, teren idealnej strefy buforowej tak dla Rosjii jak i dla Niemiec – i tu, być może, wchodzi w grę projekt Polin, czyli tzw. Judeopolonia, który zarówno Niemcy jaki i Rosja wydają się popierać.
Sygnalizuję to niebezpieczeństwo od kilku lat. W swoich felietonach ostrzega przed taką możliwością również Stanisław Michalkiewicz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka, Wojna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.