Gowin- „Histeryczny atak prezydenta Putina na Polskę to przejaw bezsilności”

Wicepremier Jarosław Gowin skomentował na swoim koncie w Twitterze niedawne wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina o rezolucji PE, Polsce i II wojnie światowej.

Histeryczny atak prezydenta Putina na Polskę to przejaw bezsilności wywołanej ostatnimi sukcesami polskiej polityki historycznej, w tym rezolucją PE jednoznacznie wskazującą niemiecko-sowiecką agresję na nasz kraj jako przyczynę II wojny – napisał w Twitterze wicepremier Jarosław Gowin.

Przeczytaj cały artykuł …

Komentarz:  Cała ta historia zaczyna wyglądać na ustawkę w celu promocji Gowina. Od jakiegoś czasu rosyjskie media i trolle angażowały się w antypolskie treści, a niedawny atak Putina zadziwił świat swoją naiwnością. Nie potrzeba żadnej rezolucji PE, aby wiedzieć, że Związek Radziecki napadł na Polskę 17 września 1939 roku. To jest fakt historyczny i zaprzeczanie mu jest po prostu dziecinne i nieskuteczne. Zatem o co w tym wszyskim chodzi?

Zagadkę tą rozjaśnia nieco nietypowy sposób w jaki donosi o tym prasa rosyjska, a zwłaszcza polska edycja Sputnika. Jak nigdy, Sputnik zaprezentował argumenty obu stron sporu, strony rosyjskiej i strony polskiej. Zacytował też reakcję MSZ-tu i IPN-u, a teraz przedstawia Jarosława Gowina jak jakiegoś bohatera, który w ostrych słowach „daje popalić” Putinowi. I nie jest to byle kto, ale były pupil Bronisława Komorowskiego i były minister w rządzie Donalda Tuska. Po zmianie klubowych majtek może on potrzebować wzmocnienia swojej popularności i swojego politycznego wizerunku. Makijażu i pozorów bohaterstwa potrzebuje również obecny rząd, zwłaszcza wobec nacisków USA na sprawę roszczeń żydowskich. Taka ustawka wzmacnia też wizerunek PiS-u i samego pana prezesa, któremu zarzuca się podwójną grę i agenturalność na rzecz nie tylko Stanów Zjednoczonych i Izraela, ale również Rosji. Pikanterii dodaje fakt, że całe to przedstawienie odbywa się przed wyborami prezydenckimi. To może być ciekawy finisz.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.