To Iran zestrzelił ukraiński samolot. Wszystko przez „amerykańskie awanturnictwo”

Władze Iranu oficjalnie przyznały się do zestrzelenia ukraińskiego samolotu. Szef irańskiej dyplomacji za pośrednictwem Twittera stwierdził, że do  zestrzelenia ukraińskiego samolotu doszło przez „amerykańskie awanturnictwo”.

Przeczytaj cały artykuł …

Komentarz:  No tak, na Zachodzie od razu to uczciwe „przyznanie się” posłużyło obwinianiu Iranu za tą tragedię. Iran stwierdził, że był to niezamierzony wypadek spowodowany ludzkim błędem w sytuacji mobilizacji wojennej, gdy oczekiwano zmasowanego ataku sił USA.

Fakty są następujące: to USA pierwsze zaatakowało aset irański mordując gen. Sulejmaniego. Iran odpowiedział salwą rakiet na cele amerykańskie. Była to więc wojna, której nie wypowiedział Iran, wypowiedziały ją Stany Zjednoczone w sposób faktyczny i kryminalny. Zatem za wszystkie reperkusje tego stanu rzeczy odpowiedzialny jest oryginalny agresor, czyli Stany Zjednoczone.

Podobno w tej katastrofie zginęło wielu naukowców irańskich, którzy lecieli na jakąś konferencję. Kilka lat temu izraelskie służby zorganizowały i przeprowadziły serię zamachów na życie irańskich naukowców pracujących w irańskim programie badań nuklearnych dla celów pokojowych. Jak w przypadku zabójstwa gen. Sulejmaniego, były to akcje kryminalne. Według mnie, cała ta sprawa śmierdzi na mile.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka, Wojna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.