„Czego Polska nie mówi o początkach II wojny światowej” – według Rosjan

(pl.Sputnik) – „20 grudnia 2019 roku prezydent Władimir Putin interweniował bardzo publicznie, aby poprawić fałszywą historię Zachodu o początkach i prowadzeniu II wojny światowej.”

Przeczytaj cały artykuł w Sputniku …

Komentarz: Rosja próbuje ukryć swój udział w rozpoczęciu II Wojny Światowej i pomniejszyć w tym rolę Niemiec przez zwalanie winy na Polskę, która na okupacji niemieckiej ucierpiała najbardziej ze wszystkich państw europejskich i która była jedynym narodem aktywnie walczącym z okupantem niemieckim przez cały okres wojny. Polacy nie wywieźli z Zaolzia ichnych oficerów i inteligencji, nie rozstrzelali w jakimś lasku 20 tysięcy ichnych jeńców wojennych – strzałem w tył głowy z zadrutowanymi nadgarstkami. Nie ma tu żadnego porównania. Rosja powinna przestać małpować teorię Goebbelsa, według której kłamstwo powtarzane często staje się prawdą. To działa tylko w przypadku ludzi prymitywnych, nie potrafiących samodzielnie myśleć. Zakłamywanie historii w XXI wieku nie ma szans powodzenia. Nie żyjemy w epoce kamienia łupanego. A teraz:

Czego nie mówi Rosja o swojej historii

Było więcej antysemityzmu w Rosji carskiej (łącznie z pogromami organizowanymi przez „ochranę”), niż w Polsce w okresie międzywojennym. Poza tym, Rosja powinna przeprosić Polskę za rozbiory, za Cytadelę i Bramę Straceń, za wywózki na Syberię i do obozów pracy,  za Pakt Ribbentrop – Mołotow, który podzielił Europę na strefy wpływów i w ten sposób umożliwił wybuch II Wojny Światowej, za 1939 rok, za zbrodnię katyńską oraz za represje i morderstwa polskich patriotów w okresie powojennym.

Natomiast Żydzi powinni przeprosić Polaków za kolaborację z „ochraną” podczas powstań w XIX wieku, za kolaborację z NKWD w 1939 roku oraz za ich kierowniczą rolę w represyjnych działaniach UB i SB po wojnie. Powinni przeprosić za zadymy, wysługiwanie się wrogom Polski i mieszanie w polskich sprawach wewnętrznych dziś.

Powinni przeprosić Niemców za ich rolę we wprowadzeniu Ameryki do I Wojny Światowej w zamian za obietnicę Palestyny (Deklaracja Balfoura) oraz za zorganizowanie bojkotu i krachu gospodarki niemieckiej w drugiej połowie lat międzywojennych, co również doprowadziło do wybuchu II Wojny Światowej.

Powinni również przeprosić Palestyńczyków za terroryzm i czystkę etniczną, za zbrodnie wojenne i represje, za nielegalną okupację i kryminalną aneksję palestyńskich terytoriów okupowanych, za morderczą blokadę ekonomiczną, a także powinni wypłacić odszkodowanie za utraconą ziemię i majątki uchodźcom palestyńskim, którym Izrael odmawia należnego im prawa powrotu.

Czy Rosja dziś to wszystko popiera? Bo jeszcze wczoraj popierała walkę Palestyńczyków, nie? Putin powinien przeczytać dawne oświadczenia przywódców sowieckich chwalące udział Polski w walce z najeźdźcą hitlerowskim i w budowie „socjalizmu”. Skąd ta nagła zmiana? I wy, flip-flopy, macie czelność nas pouczać?!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.