Miedziane maski: Patriotyzm czy przekręt stulecia? Politycy czy lobbyści?

Majątek Państwowy nie jest Polaków – Dobromir Sośnierz o głosowaniu ZA sprzedażą polskich złóż

Komentarz:  Trzeba być zdrowo walniętym, albo totalnie skorumpowanym, żeby takie bzdury wygadywać. Zaczynam podejrzewać, że te skrajnie prawicowe pomysły Konfederacji nie są przypadkowe. Albo mamy tu do czynienie z eksportem przez Putina drapieżnego kapitalizmu w nadziei na oddolną rewolucję, albo z celowym przeginaniem pały w prawo po to, aby PiS i Duda wydawali się bardziej centrowi i bardziej atrakcyjni, zwłaszcza dla niezdecydowanych wyborców, którzy szukają neutralnej ideologicznie opcji. Z całą demagogią o wypaczeniach socjalizmu, którego najwidoczniej nie pamięta, Sośnierz zapomina o wypaczeniach kapitalizmu, którego najwidoczniej nie zna.

Od miesięcy piszę do wszystkich posłów Konfederacji o doświadczeniach Zachodu, gdzie żyję i pracuję od 35 lat. W latach 90-tych mieliśmy w Kanadzie tą sama propagandę – prywatyzacja własności społecznej, likwidacja regulacji państwowych, wolność dla przedsiębiorców, zniesienie podatków i składek ubezpieczeniowych dla biznesów, restrukturyzacja w zatrudnieniu, itp. Po 30-tu latach widać o co w tym wszystkim chodziło i jak to się zakończyło. Załamanie się mechanizmów rynkowych z braku konkurencji, co jest rezultatem monopolizacji. Innymi skutkami jest drastyczna redukcja ochrony konsumenta, ochrony pracownika i ochrony środowiska naturalnego. Jeszcze innym eksport produkcji i części usług do krajów „tanich”. Demokracja upadła i została zastąpiona plutokracją – dziś ludzie się nie liczą, rządzą banki, inwestorzy, korporacje i siedzące w ich kieszeni rządy. Z lukami podatkowymi i ubożejącym społeczeństwem państwo ma coraz mniej pieniędzy. Cierpi na tym służba zdrowia, edukacja i programy socjalne. Chciałbym wiedzieć, czy na to liczą politycy Konfederacji? Czy liczą na łapówy pod stołem w zamian za przepychanie ustaw, które pozwalają kapitalistycznym rekinom na maksymalizację zysków? Pytam, bo tak się to w wielu przypadkach skończyło na Zachodzie.

Idiotyczny pomysł dobrowolności podatków i ubezpieczeń skończy się tym, że młodzi i zdrowi ludzie „zrezygnują” z płacenia składek, a starych i chorych nie będzie stać na leczenie, zabiegi, leki i operacje. Nie będzie wsparcia dla ludzi potrzebujących pomocy na skutek losowych przypadków. Obietnica, że „milionerzy” te koszty pokryją jest bajką dla dzieci nie mającą nic wspólnego z rzeczywistością.

Trzeba mieć naprawdę tupet, aby grać na patriotyźmie, na religii i na narodowych uczuciach po to, aby w ten sposób zarobioną wiarygodność używać przeciwko polskiej racji stanu i przeciwko interesom polskiego narodu. Szczekajcie tak dalej, a tak samo szybko wyjedziecie z Sejmu, jak żeście do niego wjechali. I nie udawajcie „wolnościowców”, „narodowców” i obrońców wolności słowa. Reprezentujecie interesy międzynarodowego świata biznesu – to wszystko. Za tego rodzaju merytoryczne komentarze zablokowaliście mnie na FB Konfederacji i nie odpowiedzieliście na moje trzykrotne odwołanie się od tej decyzji. Natomiast osoby, które mają inną opinię na różne tematy niż wy, wyzywacie od najgorszych. Tacy z was „demokraci”. A szkoda,bo was na początku popierałem. Ale nie z nami te sztuczki, „Bruner”, Braun i cała reszta.

Również, przestańcie normalnym ludziom wciskać ciemnotę i amerykańską propagandę o Wenezueli i innych podobnych przypadkach. Wiemy co tam się stało i wiemy dlaczego. Ludziom żyło się lepiej za Szaweza niż teraz. Tak jak ludziom w Iraku żyło się lepiej za Hussajna, ludziom w Libii żyło się lepiej za Kadafiego, itd. To agresywne wojny, przewroty i sankcje ze strony Stanów zniszczyły te kraje, bo kapitalistycznym korporacjom nie podobało się, że miejscowe rządy nacjonalizowały bogactwa naturalne i używały je dla podnoszenia stopy życiowej własnych społeczeństw. Nie odwracajcie kota ogonem, bo się sami w ten sposób demaskujecie.

W tym temacie sugeruję następujący wykład: https://www.youtube.com/watch?v=_aJArigViMU – po angielsku. Tam znajdziecie odpowiedź na Wasze mrzonki. Także tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=lu_VqX6J93k . A łapki trzymajcie z daleka od polskiej własności społecznej i państwowej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ekonomia, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.