KORONAWIRUS – ZNALEZIONE W INTERNECIE

Nowy koronawirus może nie wykazywać oznak infekcji przez wiele dni, skąd można zatem wiedzieć czy jest się zarażonym? Kiedy ma się gorączkę i/lub kaszel spowodowany właśnie tym wirusem i trafi się do szpitala to płuca mają już wtedy zwykle około 50% zwłóknienia i jest już za późno!


Eksperci z Tajwanu sugerują prostą samokontrolę, którą możemy zrobić każdego ranka:

Weź głęboki oddech i wstrzymaj oddech na dłużej niż 10 sekund. Jeśli wykonasz go pomyślnie bez kaszlu, bez dyskomfortu, duszności lub ucisku itp., dowodzi to, że w płucach nie ma zwłóknienia, co zasadniczo wskazuje na brak infekcji.

W okresie epidemii wykonuj powyższy test codziennie w otoczeniu gdzie panuje czyste powietrze!

DOSKONAŁA RADA japońskich lekarzy leczących przypadki COVID-19 jest taka, że Wszyscy powinni upewnić się, że usta i gardło są ciągle wilgotne, nigdy NIE SUCHE/PRZESUSZONE. Aby tak było, pij kilka łyków wody co najmniej raz na 15 minut. DLACZEGO? Nawet jeśli wirus dostanie się do ust to picie wody lub innych płynów zmyje go poprzez przełyk do żołądka. Będąc w brzuchu kwas żołądkowy zabije wirusa. Jeśli nie pijesz wystarczająco często i dużo wody regularnie to wirus przedostaje się do tchawicy i do PŁUC, co jest bardzo niebezpieczne.

[Źródło]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.