Zagrożenie zwane „Covid-19” znacznie większe niż medyczne

Dr Paul Craig Roberts
Institute for Political Economy  (blog)
(Tłum.: L.B.)

Jak wiecie, nie sądzę, aby sam wirus Covid był mistyfikacją. Od samego początku poważnie go traktowałem. Publikowałem dostępne informacje, że zdolność wirusa do rozprzestrzeniania się zagraża przepustowości szpitali i może zablokować system medyczny. Poparłem ograniczone lockdowny (blokady), aby zmniejszyć tempo rozprzestrzeniania się infekcji.

Ogłosiłem, że witamina C i D3 wraz z cynkiem i NAC (N-acetylocysteiną) wzmocniają układ odpornościowy przeciwko wirusowi.

Ogłosiłem, że maski, które ludzie noszą, nie są maskami N95 i tym samym nie zapobiegają wdychaniu i wydychaniu wirusa. Niektórzy lekarze doszli do wniosku, że maski bardziej szkodzą, niż pomagają.

Gdy pojawiło się więcej informacji, ogłosiłem, że wirus zaatakował w inny sposób niż pierwotnie zakładano i że wentylatory (resporatory), a nie sam wirus, zabijają ludzi.

Kiedy lekarze odkryli skuteczność lekarstwa HCQ (hydroxychlorochiny), poinformowałem, że dostępne jest niedrogie i bezpieczne lekarstwo. Przy pomocy dowodów i zeznań ekspertów broniłem skuteczności i bezpieczeństwa tego leku przed urzędnikami zdrowia publicznego i wielkich firm farmaceutycznych, którzy celowo dyskredytowali ten lek w interesie Big Pharmy oraz w nadziei na opracowanie drogiej i obowiązkowej szczepionki. W przypadku szylingów Fauci i Big Phamy zysk miał pierwszeństwo przed zdrowiem i bezpieczeństwem publicznym.

W miarę napływu nowych informacji, widzimy, że argument za kolejną blokadą opartą na tzw. drugiej fali opiera się na zwiększonym testowaniu przy użyciu testu, który daje fałszywe wyniki. Test, o którym eksperci wiedzą, że jest niewiarygodny, jest podstawą do podjęcia próby odnowienia blokady, nakazania szczepień i noszenia nieskutecznych masek, aby utrzymać w ludziach strach.

Chociaż uważam, że sam wirus nie jest oszustwem, oczywiste jest, że grupy interesów, służąc swoim agendom, tworzą wokół wirusa kłamstwa i oszustwa.

Jednym z celów jest utrzymanie wysokiego poziomu strachu, aby ludzie poddawali się szczepieniom, które oznaczać będą dziesiątki miliardów dolarów zysku dla Wielkiej Farmacji.

Innym celem jest obwinienie za pandemię Trumpa, który wezwał do odwołania blokad, nie przesadzania z noszeniem masek i ponownego otwarcia gospodarki. Demokraci uważają, że zwiększy to szanse ich kandydata na prezydenta [w mających się odbyć w listopadzie wyborach].

Innym celem jest zastraszenie opinii publicznej, aby zaakceptowała środki kontroli, które niszczą wolność obywatelską i ochronę konstytucyjną. To wzmacnia władzę „głębokiego państwa” nad wszystkimi.

Z pewnością jest tak, że interesy związane z władzą i zyskiem zdominowały kwestie zdrowia publicznego.

Można zrozumieć, dlaczego wielu postrzega pandemię Covid jako fabrykację / ściemę. Doniesienia z Wuhan w Chinach były przerażające. Blokady i ogromna liczba przypadków, których śmiertelność nie była znana. Pomimo ostrzeżenia, organy zdrowia publicznego w całym Zachodnim Świecie zbyt wolno wprowadzały środki ochronne i pozwoliły wirusowi zainfekować Zachód. Loty lotnicze z zainfekowanych krajów nie zostały odwołane na czas. Statki wycieczkowe nadal wychodziły w rejs. Maski N95 nie były dostępne. [Brakowało środków dezynfekcyjnych i gumowych rękawiczek.] Z wyjątkiem Szwecji, wprowadzano środki, które same w sobie były szkodliwe i być może spowodowały więcej szkód niż sam Covid.

Big Pharma, korzystając ze swoich płatnych ekspertów, których badania finansuje, oraz z NIH, CDC, WHO i innych rzekomo „niezależnych” agencji finansowo powiązanych z Big Pharmą, wyolbrzymiała zagrożenie, ruinując gospodarkę lockdownami, a teraz używa wadliwego testu aby sfabrykować tzw. drugą falę Covida. W zeszłym tygodniu NPR przeprowadził wywiad z byłym urzędnikiem Obamy. Powiedział on, że jesteśmy „straceni”, jeśli nie zablokujemy 90% gospodarki i wszyscy nie będą nosić masek przez cały czas. Ten ekspert nie znał różnicy między maskami, które chronią, a tymi, które nie chronią.

Podobnie jak większość amerykańskich lekarzy. Właśnie zakończyłem coroczne badania. Wszędzie, aby wejść, potrzebna była maska. Nosiłem maskę chirurgiczną i zabrałem ze sobą maskę N95. Powiedziałem każdej pielęgniarce, każdemu technikowi, każdemu lekarzowi, z których żaden nie nosił maski N95, że maski, które nosili, są bezużyteczne i pokazałem im maskę, której potrzebują, jeśli obawiają się zakażenia Covidem.

Byli zaskoczeni. Nie mieli pojęcia. Pewna lekarka, kobieta z Indii, powiedziała: Tak, masz rację, ale nosimy maski, aby uspokoić pacjentów zastraszonych przez amerykańskie media.

Covid jest niebezpieczny, ale tak samo niebezpieczne jest życie. Po co niszczyć ekonomię i wolności obywatelskie z powodu tego jednego niebezpieczeństwa, zwłaszcza że niebezpieczeństwo zostało bardzo wyolbrzymione? Prawie nikt nie umarł na Covida, z wyjątkiem osób ze współistniejącymi chorobami. Te zgony występują głównie w starszych grupach wiekowych z tego prostego powodu, że im dłużej dana osoba żyje, tym ciężej przechodzi choroby z powodu długotrwałej kumulacji złych nawyków, złej diety, palenia, alkoholu i braku ruchu. Są to te same uwarunkowania, które powodują zgony spowodowane zwykłą grypą.

Amerykanie muszą wyleczyć się z naiwności. Zbyt wielu Amerykanów wierzy prezydentom i władzom publicznym. Zbyt niewielu rozumie, że każdy kryzys, prawdziwy lub wymyślony, jest szansą na zysk i władzę dla jakichś grup interesu.

Informacje, które otrzymują Amerykanie, są kontrolowane, aby służyć władzy i zyskom. Jeśli opinia publiczna tego nie zrozumie, Ameryka jest skazana na zagładę.


O autorze: Dr Paul Craig Roberts jest amerykańskim ekonomistą i autorem. Wcześniej zajmował stanowisko w rządzie federalnym Stanów Zjednoczonych (za prezydentury Ronalda Reagana), a także wykładał na kilku amerykańskich uniwersytetach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii COVID-19, Ekonomia, Korupcja, Polityka, Szczepionki, Testy, Zdrowie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.