Europejski dyrektor WHO mówi, że rządy powinny zaprzestać egzekwowania blokad

Zbyt szkodliwy wpływ na inne obszary zdrowia fizycznego i psychicznego.

By Paul Joseph Watson
Global Research, October 16, 2020
Summit News 13 October 2020
(Tłum.: L.B.)

Dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia na Europę Hans Kluge mówi, że rządy powinny zaprzestać egzekwowania blokad, chyba że w „ostateczności”, ponieważ wpływ na inne obszary zdrowia i dobrostanu psychicznego jest bardziej szkodliwy. W wywiadzie dla Euro News Kluge ostrzegał przed nakładaniem kolejnych blokad, chyba że są one „absolutnie konieczne”.

„Mówi, że szkody w innych obszarach zdrowia, zdrowia psychicznego, przemocy domowej, w szkołach i w leczeniu raka są zbyt duże” – napisał na Twitterze dziennikarz Darren McCaffrey.

Ostrzeżenie Kluge’a pokrywa się z ostrzeżeniem specjalnego wysłannika WHO ds. COVID-19, dr Davida Nabarro, który niedawno powiedział Spectatorowi w wywiadzie, że światowi przywódcy powinni przestać nakładać blokady jako odruch, ponieważ czynią „biednych ludzi znacznie biedniejszymi”.

Wielu ekspertów desperacko próbowało ostrzec rządy, że blokady zabijają więcej ludzi niż sam wirus, ale zostali w dużej mierze zignorowani.

Niemiecki minister współpracy gospodarczej i rozwoju Gerd Muller ostrzegł niedawno, że blokady COVID-19 spowodują „jeden z największych” kryzysów głodu i ubóstwa w historii.

„Spodziewamy się w tym roku dodatkowych 400 000 zgonów z powodu malarii i HIV na samym tylko kontynencie afrykańskim” – powiedział Muller, dodając, że „kolejne pół miliona umrze z powodu gruźlicy”.

Komentarze Mullera pojawiły się kilka miesięcy po tym, jak badanie, które wyciekło z niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, ujawniło, że z powodu innych poważnych chorób, które nie są leczone, blokada kraju może spowodować śmierć większej liczby osób,  niż liczba ofiar Covida-19 .

Inne badanie wykazało, że blokady konserwatywnie „zniszczą co najmniej siedem razy więcej lat ludzkiego życia” niż ocali.

Profesor Richard Sullivan ostrzegł również, że w Wielkiej Brytanii będzie więcej zgonów na raka niż zgonów na Covid-19 – z powodu ograniczenia dostępu do badań przesiewowych i leczenia w wyniku blokady.

Jego komentarz został powtórzony przez Petera Nilssona, szwedzkiego profesora chorób wewnętrznych i epidemiologii na Uniwersytecie w Lund, który powiedział:

„To bardzo ważne, aby zrozumieć, że liczba zgonów spowodowanych COVID-19 będzie znacznie mniejsza niż liczba zgonów spowodowanych blokadą społeczną, gdy gospodarka zostanie zrujnowana.”

Według profesora Karola Sikory, onkologa – konsultanta NHS, może dojść do 50 000 dodatkowych zgonów z powodu raka w wyniku zawieszenia rutynowych badań przesiewowych podczas blokady w Wielkiej Brytanii.

Eksperci ostrzegają również, że na świecie będzie 1,4 miliona zgonów z powodu zakażeń gruźlicą nieleczoną z powodu blokady.

Jak już wcześniej podkreślaliśmy, konsorcjum analityków danych w Republice Południowej Afryki stwierdziło, że konsekwencje gospodarcze blokady kraju doprowadzą do 29 razy większej liczby przypadków śmiertelnych niż sam koronawirus.

Ten wpis został opublikowany w kategorii COVID-19, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.