Bill Gates: „Druga fala szczepionek (COVID) nadejdzie w przyszłym roku”, po pierwszej

Arjun Walia
Global Research, October 18, 2020
Collective Evolution 15 October 2020
(Tłum.: L.B.)

Bill Gates niedawno pojawił się w wiadomościach NBC, stwierdzając, że po udostępnieniu pierwszej generacji szczepionek COVID na rynek trafi druga fala szczepionek, oraz informując opinię publiczną, że szczepionka przeciwko COVID będzie szczepionką wielodawkową.

Około 6 miesięcy temu, w jednym z wywiadów stwierdził: „Można śmiało powiedzieć, że sprawy nie wrócą do normalności, dopóki nie będziemy mieli szczepionki, którą udostępnimy praktycznie na całym globie”.

W najnowszym wywiadzie stwierdził, że istnieją wysokie obawy przed tą szczepionką w społeczeństwach, ale nie odniósł się do argumentów podnoszonych przez zwolenników bezpiecznych szczepionek – (niektóre z nich załączamy w materiałąch wymienionych pod koniec tego artykułu). Zamiast tego, podobnie jak to się dzieje w wielu innych wywiadach i mediach głównego nurtu, odrzucił pomysł, że szczepionki nie są całkowicie bezpieczne i skuteczne dla wszystkich, jako zwykłą „teorię spiskową”.

Zapytano go o „dezinformację rozpowszechnianą w mediach społecznościowych” oraz o odpowiedzialność rządu za ograniczenie, spowolnienie i zatrzymanie jej rozpowszechniania. Ale to nasuwa pytanie, ile z tych informacji jest w rzeczywistości dezinformacją? Kiedy naukowcy i różne publikacje podnoszą uzasadnione obawy dotyczące szczepionek, wydaje się, że to jest również w umysłach ludzi takich jak Bill Gates wpisywane w kategorię „dezinformacji”.

Jest to bardzo poważna kwestia, ponieważ uzasadnione obawy dotyczące bezpieczeństwa szczepionek są nadal całkowicie ignorowane i nigdy tak naprawdę nie są adresowane. Istnieje oczywiście wiele dezinformacji. Dlatego pisząc na ten temat, konieczne jest korzystanie z wiarygodnych źródeł.

Obecnie mamy elektronicznego, autorytarnego „weryfikatora faktów”, który patroluje internet i mówi ludziom, co jest, a co nie jest prawdą. Czy ludzie nie powinni mieć prawa do samodzielnego sprawdzania informacji i źródeł oraz samodzielnego decydowania, w co chcą wierzyć? Czy naprawdę jesteśmy tak nieinteligentni, że nie możemy już określić, czym jest wiarygodne źródło i potrzebujemy „ministerstwa prawdy”, które nam powie w co mamy wierzyć?

Dlaczego media głównego nurtu lub Bill Gates nie odnoszą się do obaw zgłaszanych przez naukowców i lekarzy? Dlaczego, zamiast tego, zawsze używa się kpin i terminów takich jak „teoria spiskowa”? [Czy dlatego, że brak im wiarygodnych argumentów?- przyp. tłum.]

A jakie to są obawy? Jedną z nich są urazy wywołane szczepieniem. Ustawa National Childhood Vaccine Injury Act wypłaciła ponad 4 miliardy dolarów rodzinom dzieci, u których szczepionki wywołały poważny uszczerbek na zdrowiu lub kalectwo. Badanie pilotażowe HHS 2010 przeprowadzone przez Federalną Agencję Badań nad Opieką Zdrowotną (AHCR) wykazało, że w 1 na 39 przypadków szczepionki powodują szkodliwe skutki, co jest szokującym porównaniem z twierdzeniem CDC o  jednym takim przypadku na milion.

Nie jest tajemnicą, że niechęć do szczepień jest zawsze wysoka, nawet wśród lekarzy. Heidi Larson, profesor antropologii i dyrektor projektu Zaufanie Szczepionkom, stwierdziła na konferencji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO):

„Trendem i problemem [dziś] jest nie tylko brak zaufania do służby zdrowia, ale również brak zaufanie wśród pracowników służby zdrowia. Mamy bardzo chwiejną linię frontu pracowników służby zdrowia, która zaczyna kwestionować szczepionki i ich bezpieczeństwo. To ogromny problem, ponieważ do dziś każde badanie wskazywało, że najbardziej wiarygodną osobą w tym temacie był właśnie pracownik służby zdrowia…”

Czy tych pracowników służby zdrowia opanowują „teorie spiskowe”?

Istnieje wiele obaw związanych z bezpieczeństwem szczepionek. Jeśli przejrzysz naszą stronę, nietrudno je znaleźć. Możesz sprawdzić artykuły wymienione poniżej, jeśli chcesz zagłębić się w kilka przykładów, które są poparte odpowiednimi źródłami. To są informacje, które nigdy nie zostały uznane przez „główny nurt”.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy szczepionka będzie obowiązkowa w przypadku podróży lub wchodzenia do niektórych budynków. Bez wątpienia władze służby zdrowia staną w obliczu wielu sprzeciwów i protestów, jeśli tak się stanie.


Ten wpis został opublikowany w kategorii COVID-19, Korupcja, Medycyna, Polityka, Szczepionki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.