Agrounia protestuje…

19 stycznia, 2021 – Protest Agrounii (Blokada ronda w Strykowie autostrady A1/A2). Protestujący domagają się rozmów z Premierem Morawieckim. Widea tutaj:

Część 1  |  Część 2  |  Część 3 Część 4  |  Część 5  |  Część 6  |  Część 7  |  Część 8

( Coś zmienili i zamieszczone tu dziś rano widea zniknęły. Zamieszczam do nich linki i spróbuję wyjaśnić jak to się stało i czy można to naprawić. Na razie … )

Czytam komentarze widzów pod wideami na koncie FB Agrounii. Polacy, musicie dokonać ważnego wyboru. Czy chcecie mieć żywność wyprodukowaną w kraju, gdzie łatwo będzie kontrolować jej jakość, czy chcecie żywność sprowadzaną z zagranicy, z jakichś ogromnych „kołchozów”, których nie kontrolujecie i nię będziecie wiedzieli co jecie.

Jedna z czytelniczek narzeka, że dziś rano widziała polski pomidor w sklepie za 30 zł. Nie mogę tego zweryfikować i nie wiem, na ile jest to więcej, niż cena pomidora importowanego. Może jednak warto się zastanowić nad tym, czy trzeba zniszczyć polską wieś i czy chcemy jeść trochę tańszą żywność z technologią GMO, niewiadomymi nawozami i innymi chemikaliami konserwującymi.

Pamiętajcie, że tu nie tylko chodzi o polskich rolników, ale także o polski transport, polskie magazyny i polski handel detaliczny. Wasz wybór jest taki: ładne supermarkety dla biednego społeczeństwa, czy własne sklepy dla społeczeństwa dostatniego i żyjącego na swoim. O to w tej całej sprawie idzie walka, o przechwycenie polskiej gospodarki przez międzynarodowe korporacje. A potem nadejdzie monopolizacja i niekończący się wyścig cen w górę, tak jak to się stało na Zachodzie.

Przy tym, dostatnia wieś również oznacza większy dochód z podatków dla państwa, a to z kolei przełoży się na lepsze szkoły, lepszą opiekę zdrowotną i lepsze propgramy socjalne. To system naczyń połączonych – jak rozbijecie jedno z nich, woda ucieknie ze wszystkich. No, ale to Wasza sprawa. Ja tylko mogę doradzać. Decyzja należy do Was. Czy chcecie popierać swoich, czy obcych?

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Pandemia", Ekonomia, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.