Szanowni Państwo,

we wtorek na profilu Mediów Narodowych w serwisie Youtube ukaże się film dokumentalny zatytułowany „Straż Marszu Niepodległości – w służbie Wielkiej Polsce”. Zachęcam gorąco do obejrzenia go. Pozwoli to Państwu mieć wgląd w działania zgranego zespołu ludzi, którzy swój wolny czas poświęcają na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim tym, którzy 11 listopada przybywają do stolicy i wspólnie świętują rocznicę odzyskania suwerenności.

Zapoznanie się z filmową produkcją poświęconą tej formacji będzie też wyrazem wdzięczności za ciężki wysiłek wszystkich tych, którzy zdecydowali się na służbę w Straży. Chciałbym stanowczo podkreślić, że chociaż już w samo Święto Niepodległości i kilka poprzedzających dni pracy jest aż nadto, to nie oznacza to, że działania Straży się na tym wyczerpują. Wręcz przeciwnie – przez cały rok ochraniane są też inne, mniejsze i lokalne przedsięwzięcia. Regularnie zdobywane są i podnoszone kwalifikacje. Służą temu cykliczne szkolenia: medyczne, z taktyki i zabezpieczenia imprez masowych, łączności, sportowe, strzeleckie, itd.

Film „Straż Marszu Niepodległości – w służbie Wielkiej Polsce” pokazuje, jak dużym i kompleksowym przedsięwzięciem jest organizacja powołana dla zabezpieczenia przemarszu przez Warszawę. Nikt nie przedstawi tematu lepiej niż ludzie, którzy Straż tworzyli i wciąż ją rozwijają. O swojej misji opowiadają więc działacze SMN jak i Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Musisz poczuwać się do wspólnoty, czuć się Polakiem i pracować dla dobra Polski” – w ten prosty a jednocześnie kompleksowy sposób Adam „Cichy”, jeden z działaczy tłumaczy podstawowy wymóg dla zainteresowanych działalnością. Znakomitym rozwinięciem są uwagi “ojca założyciela” Przemysława Czyżewskiego, który zauważa, że w szeregach Straży znajdziemy ludzi ze wszystkich warstw, o różnym wykształceniu i zawodach, a których łączy patriotyzm i przywiązanie do idei Marszu Niepodległości. Swoją pracę wolontariuszy traktują „jako zobowiązanie w pracy społecznej”.

Przy postępującym rozpadzie więzi społecznych wynikających z nadmiernego indywidualizmu lub alienacji zbyt wielu członków wspólnoty narodowej, Straż jawi się jako atrakcyjna i ciesząca się rosnącym zainteresowaniem alternatywa. Jej zadaniem nie jest już bowiem samo tylko zabezpieczanie patriotycznych manifestacji, ale i bycie przykładem na to, że chcąc tworzyć skuteczny i wielki naród musimy tworzyć mniejsze komórki: obok tej podstawowej jaką są rodziny, powinniśmy organizować się oddolnie w stowarzyszenia o wspólnych celach lub zainteresowaniach. To suma wysiłków tych mniejszych komórek złoży się na sukces Polski jako państwa i narodu – Wielkiej Polski, której służy Straż Marszu Niepodległości.

Image

ROBERT BĄKIEWICZPREZES STOWARZYSZENIA
MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

Image
Ten wpis został opublikowany w kategorii Marsz Niepodległości, Patriotyzm, Polska, Suwerenność. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.