Unijna komisarz ds. równości zaleciła, aby nie używać określenia „Boże Narodzenie”. Ma je zastąpić zwrot „okres świąteczny”

Unijna komisarz ds. równości, Helena Dalli z Partii Europejskich Socjalistów, wydała wytyczne dotyczące „komunikacji inkluzywnej”, w których zaleciła, aby nie używać określenia „Boże Narodzenie” i zastąpić je zwrotem „okres świąteczny”. Po fali krytyki Dalli poinformowała we wtorek (30.11.2021), że wytyczne zostały wycofane, ale trwają prace nad ich nową wersją.

O uderzających w chrześcijaństwo wytycznych napisał w niedzielę (28.11.2021) włoski dziennik „Il Gioronale”. Z dokumentu wdrażającego wytyczne wynika, że powstały one w celu „odzwierciedlania różnorodności” i zwalczania „głęboko zakorzenionych stereotypów w zachowaniach indywidualnych i zbiorowych”.

Jednym ze „stereotypów”, który należy zwalczać, okazało się Boże Narodzenie. Do „stereotypów” Dalli zaliczyła też używanie zwrotu „Panie i Panowie” oraz „Miss” i „Mrs” (oznaczających kobietę niezamężną i mężatkę). Komisarz zaleciła też zastępowanie imion o rodowodzie chrześcijańskim ich bardziej kosmopolitycznymi odpowiednikami.

– Marie, matka. Jean, ojciec. Niech żyje Boże Narodzenie. Mam nadzieję, że w Europie nikt się nie obrazi – skomentował wytyczne Matteo Salvini, szef Ligi Północnej i były wicepremier. Salvini powiedział też, że działania Komisji Europejskiej to „szaleństwo”.

– W imię ślepej ideologii kultura narodów jest tłumiona. Nasza historia i nasza tożsamość nie są do wymazania, lecz mają być szanowane – oświadczyła Giorgia Meloni z ugrupowania Fratelli d’Italia.

Źródło informacji: PAP | [Żródło]

* * *

Komentarz: W Kanadzie już pod koniec lat 1990-tych zniesiono w szkołach „Easter Break” (Przerwa Wielkanocna) i „Christmas Break” (Przerwa na Boże Narodzenie) i zastapiono je nazwami „March Break” (Przerwa Marcowa) i Winter Break (Przerwa Zimowa). To oczywiście nie jedyne przejawy walki z religią katolicką. Od tego samego czasu ze sklepów znikn ęły kartki swiateczne o tematyce religijnej. Kanada od dawna była testem (pilot project) nowego porzadku społecznego na rzecz wielokulturowości. Dziś niewiele łaczy to społeczeństwo i stało się ono doskonałym materiałem na nowo-komunę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunizm, Religia, Unia Europejska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.