Andrzej Smołka – Wspomnienia

asmolkaNie wiem co się obecnie dzieje z Andrzejem Smołką z Węgorzewa. Wkrótce po jego przeprowadzce do Giżycka ślad po nim zaginął, przynajmniej w internecie. Ostatni wpis w swoim blogu zrobił 7 marca 2011 roku. Nie udało mi się znaleźć jego nowej strony internetowej, którą planował założyć i edytować.

Jeśli ktoś wie co się z Andrzejem dzieje, proszę o wiadomość.

W międzyczasie, zachęcam wszystkich do odwiedzenia jego orginalnego blogu:

A oto jeden z jego wpisów, datowany 29 stycznia 2011 roku:

Od zarania dziejów nasi Narodowi Wieszcze na różne sposoby przestrzegali o zgubnych skutkach zachowań ludzi i społeczności, rządów i narodów – które wielokrotnie doprowadzały do klęski i tragedii. Czyniono to w czasach późniejszych poprzez literaturę, kościół, środki masowego przekazu. W różnych formach wyrazu próbowano uświadomić nam niewłaściwą drogę, którą zmierzamy kierując się przerostem ambicji, zawiścią, zazdrością itp. przywarami. Jak dotąd z miernym skutkiem. Wszystkie formy przekazu odbierane przez nas nie stworzyły takich możliwości jakie daje dziś Internet. Jedną ze sprawdzonych i skutecznych metod oddziaływania na człowieka jest satyra.

Poprzez założenie bloga uzyskujemy ogromne możliwości by w sposób naturalny i radosny uświadomić sobie to co nas truje. Wytykając przywary ludzkie, społeczne i narodowe podjąć dialog w sposób nie budzący agresji. W sposób wesoły przywracać wiarę, nadzieję i zaufanie do drugiego człowieka.

Ta forma kontaktu umożliwi dialog społeczny na trochę wyższym poziomie niż czynią to nasi politycy, niektórzy publicyści oraz dziennikarze.

Być może stanie się początkiem nowej drogi. Drogi zgody i poszanowania wzajemnego, która uchroni nas od kolejnych nieszczęść i tragedii narodowych. Dziś zło – wieszczy nam nie potrzebna. Mamy ich w nadmiarze.

Nic dodać, nic ująć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nasze Losy, Wspomnienia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s