Martin Schultz: Do rozpadu Unii Europejskiej może dojść zwłaszcza w państwach Europy Wschodniej

Martin Schulz

Mówi się coraz częściej, że nadszedł czas na rozpad Unii Europejskiej. Ta tendencja zaczęła pojawiać się wraz z kryzysem uchodźców, mającym ogromny wpływ na nastroje społeczne w państwach europejskich.

Państwa członkowskie Unii Europejskiej są oburzone obowiązkowymi kwotami, które wprowadzono w Unii Europejskiej w odpowiedzi na kryzys uchodźców. W odpowiedzi na to prawo, Węgry i Słowacja chcą pozwać Unię Europejską za „opresję” związaną z obowiązującymi kwotami. Mimo zdecydowanego sprzeciwu Unii, wiele państw członkowskich zaczęło budowę granicznych ogrodzeń. Obecną sytuację w sprawie funkcjonowania i przyszłości Unii Europejskiej wyraził przewodniczący Parlamentu UE Martin Schulz, który wydał ostre oświadczenie.

Martin Schulz ostrzegł państwa członkowskie UE o niebezpieczeństwie oderwania się od Unii społeczeństw wschodnio-europejskich, które znalazły się pod ciężarem kryzysu uchodźców. W wywiadzie dla gazety Frankfurter Rundschau, Martin Schulz otwarcie przyznał, że Unii Europejskiej grozi rozpad. Zaapelował do państw wschodnio-europejskich o współpracę w celu rozwiązania obecnego kryzysu uchodźców. Według Martina Schulza, wiele państw UE stara się współpracować w tej sprawie, ale kraje bliskowschodnie nie kwapią się z pomocą w rozwiązaniu tego problemu.

Źródło – (Tłumaczenie: L.B.)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s