Historia kołem się toczy…

Senat_RP_59Jest godzina 21.01 polskiego czasu i skończyła się właśnie cisza wyborcza. Nie wiem jeszcze kto wygrał wybory uzupełniające w Okręgu 59 i nie jest to w tym momencie ważne. Publikuję ten artykuł aby zwrócić Państwa uwagę na pewne niepokojące zjawiska, które dały się zaobserwować podczas kampanii wyborczej.

Od wczoraj, na kanale YouTube Radia 5, jest dostępne wideo pod tytułem: „PiS zakończył kampanię”. W tym wideo, pod nieobecność Anny Marii Anders, która w tym czasie już opuściła Suwałki, podczas uroczystości zakończenia kampanii wyborczej PiS przemawiały do zebranych dwie osoby: wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

Pan Kuchciński podkreślił, że kampanie PiS odbywają się pod (nieoficjalnym) hasłem wyborczym „Przywrócić państwo, przywrócić Polskę narodowi”.  Pan Zieliński, nawiązując do wcześniejszego protestu KOD-u, stwierdził: „Czy chcemy Polski odpowiedzialnej, czy chcemy Polski awanturniczej i wpływu takich zwyrodnialców, którzy potrafią nawet największe świętości szargać?”

Przypomnijmy o co poszło:

Podczas otwarcia wystawy poświęconej generałowi Andersowi doszło do protestu grupy przedstawicieli KOD-u, która zakłóciła przemówienie Zielińskiego i protestowała przeciw używaniu obiektu muzeum i archiwum państwowego w Suwałkach dla celów kampanii wyborczej Mrs. Anders. Wywiązała się wymiana zdań, podczas której Zieliński oświadczył: „Jeżeli ktoś z państwa nie chce uczestniczyć, to może opuścić to spotkanie.” Natomiast Mrs. Anders gniewnie i arogancko stwierdziła: „Jak was nie interesuje wystawa o moim ojcu, to nie jest wasze miejsce żeby być tutej. Ja nie jestem tutej jako kandydat, ja jestem tutej jako córka mojego ojca !!” To możecie Państwo sami zobaczyć w pierwszym wideu na tej stronie: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/krzyki-na-otwarciu-wystawy-o-gen-andersie,624650.html .

W tym miejscu przytoczą odpowiedź Andrzeja z Suwałk, który prosił mnie o jej zacytowanie:

„To jest NASZE miejsce, a nie twoje. To jest NASZE miasto. To muzeum wybudowaliśmy NASZYMI rękami i opłacamy NASZYMI podatkami. Jak ci się coś nie podoba, to sama się wynoś !!”

Sprawdźmy fakty: – Jest oczywiste, że ta uroczystość była częścią kampanii wyborczej Mrs. Anders. Takie jest i było popularne odczucie. Taka była percepcja. Artykuł „Zgrzyt na finiszu kampanii. KOD uderzył w PiS„, który ukazał się 3 marca w Suwałki24.pl, rozpoczyna się zdaniem: „Otwarcie wystawy poświęconej generałowi Władysławowi Andersowi miało stać się gładkim finiszem kampanii kandydatki Prawa i Sprawiedliwości.” Nawet jeśli był to przypadek, w co osobiście nie wierzę, PiS powinien wykazać więcej zdrowego rozsądku i nie organizować tej imprezy w czasie, gdy trwała sesja wyjazdowa kampanii wyborczej Mrs. Anders w Suwałkach. To było politycznie głupie i miało odwrotny od zamierzonego skutek.

Wróćmy teraz do zacytowanych wyżej wypowiedzi polityków.

Panu Kuchcińskiemu chcę zadać pytanie: W jaki sposób przywożenie „w teczce” kandydatki, (która jest Amerykanką, żoną amerykańskiego oficera wojskowego i w widoczny sposób pełni misję przekonania opinii publicznej o dobrodziejstwach rozmieszczenia baz militarnych i rakiet USA na Suwalszczyźnie), jest zgodne z rzekomym hasłem wyborczym PiS-u „Przywrócić państwo, przywrócić Polskę narodowi”?

O tym jak zgubna może stać się obecność wojsk i rakiet USA na terenie Polski i Suwalszczyzny pisałem wcześniej TUTAJ. Jeśli chcecie poznać opinię innych na ten temat to posłuchajcie TEGO.

Dodam jeszcze kilka innych uwag:

Mrs. Anders powinna osnuć swoją kampanię wyborczą na swoich własnych zaletach, a nie na legendzie swojego ojca. W tej kampanii Anna Maria wystąpiła jako „Anders”, choć jej formalne nazwisko (po mężu) jest Costa. Widać wyraźnie, że Mrs. Costa nie miała nic wartościowego do zaoferowania wyborcom bo zasłaniała się legendą tatusia. W każdym jej wystąpieniu ten element „historyczny” się pojawiał, choć nie bardzo rozumiem w jaki sposób osiągnięcia militarne gen. Andersa dowodzą, że Mrs. Costa jest wartościowym kandydatem na polityka. Jakoś nie słyszę wielkich zdolności politycznych w jej raczej ograniczonych i prymitywnych wystąpieniach.

Co do „największych świętości”, panie Zieliński, które ci wstrętni „zwyrodnialcy” pana zdaniem „poszargali”, to proszę nie zapominać, że Mrs. Anders jest córką gen. Andersa z aktorką i piosenkarką Ireną Jarosiewicz (znaną na scenie jako Renata Bogdańska), dla której opuścił on swoją pierwszą żonę Marię Jordan-Krąkowską (zm. 1981). To nie ujmuje w niczym Annie Marii ale, w kategoriach moralnych obowiązujących w tamtych latach, nie nazwałbym tego postępku gen. Andersa „świętością”. Zdaje się, że szóste przykazanie „Nie códzołóż” oraz świętość sakramentu małżeństwa nadal obowiązują w Kościele Katolickim, w którym pan się tak żarliwie modli, więc powinien pan to rozumieć.

W kwestii demokracji: Tak, PiS wygrał wybory, ale szybko wyrosła na gruncie jego poczynań masowa opozycja w całym kraju. KOD jest tylko jedną z jej części. Każdy kto widział filmy i zdjęcia z demonstracji KOD-u we wszystkich większych miastach Polski wie, że ci „zwyrodnialcy”, którzy ośmielili się zakłócić kampanię wyborczą Mrs. Anders, reprezentowali dziesiątki tysięcy Polaków w kraju, których opinie są ignorowane przez rząd, których odsuwa się od prawa wpływania na politykę władz, którym odbiera się głos wyrzucając ich za drzwi. To co mają ci ludzie robić aby zwrócić uwagę polityków na to, że istnieją i że ich głos powinien się liczyć? Mówienie w tym momencie o „awanturnictwie” i „zwyrodnialcach” zabrzmiało jak przemówienie Gomółki w Grudniu 1970 roku, po którym wojsko zaczęło strzelać do robotników. Wielki błąd, panie Zieliński, wielki błąd.

Jak widać, nie zajęło nam dużo czasu, aby tzw. „opozycja demokratyczna” obrosła w piórka i zamieniła się w partyjny beton. Dokładnie tak samo było za komuny. Widać już taka jest natura ludzka. Władza demoralizuje, a absolutna władza demoralizuje absolutnie. Historia kołem się toczy.

up4

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s