Bronimy KODerów prześladowanych przez reżim

ugs

18 listopada w Suwałkach rozpoczyna się proces pięciu osób w tym trzech aktywnych działaczy KOD.

Przypomnijmy słowa wiceministra Spraw Wewnętrznych w rządzie PiS Jarosława Zielińskiego z marca tego roku: “Zakłócono porządek publiczny, nawiasem mówiąc są na to są artykuły w kodeksie karnym. Zrobiono awanturę, obrażono uczucia narodowe….”
Była to reakcja na protesty członków KOD przeciwko wykorzystywaniu w kampanii wyborczej kandydatki PiS do Senatu Anny Marii Anders środków publicznych poprzez organizację wiecu wyborczego w instytucji publicznej z udziałem urzędników państwowych.

Słowa ministra okazały się poleceniem dla służb. Postawiono zarzuty pięciu osobom, wśród nich znalazły się dwie, które wcześniej zostały przesłuchane w tej samej sprawie w charakterze świadków. Policja wezwała też kilkanaście osób w celu złożenia wyjaśnień. Teraz te osoby mają stawić się w sądzie w Suwałkach jako świadkowie.

Podstawą prawną oskarżenia jest zakłócanie porządku publicznego, czyli artykuł, który wykorzystywany był w PRL przeciw opozycji, a obecnie z lubością stosowany do tłamszenia przeciwników przez reżimy typu putinowskiego. To oczywiste, że chodzi o zastraszanie i utrudnianie życia KODerom. To próba wywarcia presji i odebrania nam chęci do krytyki działań obecnej władzy, protestów, pikiet, demonstracji.

KAŻDY Z NAS MOŻE SIĘ ZNALEŹĆ W TAKIEJ SYTUACJI! KAŻDY Z NAS MOŻE BYĆ PRZEŚLADOWANY PRZEZ TĘ WŁADZĘ!!!

Dlatego MY JAKO KOD MUSIMY obronić zarówno naszych działaczy, którym postawiono zarzuty, jak i tych, którzy zostali powołani na świadków. Musimy pokazać dyktaturze, że nas nie wystraszy. Musimy pokazać światu, co dzieje się w Polsce i do czego zmierzają obecne rządy bezprawia.

MUSIMY DZIAŁAĆ, ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO!!!

Dlatego 18 listopada bądźmy wszyscy w Suwałkach!
Już teraz zarezerwujcie sobie czas.

—–

Źródło: https://www.facebook.com/events/740274549457763

up4

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s