Proces polityczny w Suwałkach – część 8

korkod18

Najpierw KOR później KOD? Solidarność z osobami prześladownymi za odwagę przez „podłą zmianę” to sens istnienia naszego stowarzyszenia. Dlatego jedziemy poprzeć te odważne osoby, które nie bały się powiedzieć prosto w twarz Błaszczakowi i Zielińskiemu, że łamią prawo i za to są oskarżone w pierwszym procesie politycznym w PRL-bis. Miejsce procesu Suwałki!

Wstępny plan:

1. Wyjazd z Warszawy 17 listopada w czwartek o 17:30. Nocleg nocleg w hotelu w Suwałkach z 17 na 18 listopada.

2. Piątek 18 listopada o godzinie 8:00 pikieta przed biurami poselskimi J. Zielinskiego i A. M. Anders niedaleko miejsca wydarzeń z wyborów uzupełniających w okręgu 59. Wydarzenie przy ul. Kosciuszki 32, Suwałki.

3. Udział w rozprawie początek o godzinie 9:00.

4. PIKOD 14:00- 16:30 informacja o procesie i promocja wrtości demokratycznych i wolnościowych.

5. Konferencja o 17:00 poświęconą KOR-owi, w której będą uczestniczyć działacze Komitetu Obrony Robotników. Seminarium odbędzie sie w sali konferencyjnej Aquapark, ul. Papieża Jana Pawła II 7, Suwałki.

Mój Komentarz:

Kochani, rozumiem rozterki i dylematy wielu z Was, ale w takiej sytuacji nie ma wyboru i nie ma usprawiedliwień typu „pracuję”, „wyjeżdżam”, lub „nie mam czasu”. Plany można zmienić, z pracy można wziąść dzień wolny. Ludzie ryzykowali utratę pracy, karierę, bezpieczeństwo i utratę wolności aby pomóc innym. Zwłaszcza ci, którzy popadli w kłopoty dlatego, że chcieli pomóc Wam, zasługują na odrobinę poświęcenia z Waszej strony. Tylko razem możecie wygrać. Okażcie prawdziwą solidarność i odłóżcie wymówki na inną okazję. Będziecie z siebie za to dumni.

– Lech Biegalski, w imieniu:

(Załączam te osoby bez ich zgody, na podstawie tego co deklarowaliśmy w latach 1980-83, kiedy razem działaliśmy w opozycji do państwa dyktatury i represji politycznych)

Tadeusz Tylenda
Jarosław Słabiński
Krzysztof Zadrąg
Romuald Łanczkowski
Jarosław Zieliński
(we własnym artykule, w Encyklopedii „Solidarności” nie figuruje)
Lech Biegalski

up4

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s