Donald Trump w Polsce

Trump udaje Reagana, częstuje nas „patriotyczną” demagogią i historia się powtarza. Widać to po reakcji spędzonych na jego gadki baranków bożych – aktywistów PiS-u. Widać już z jego kilku wystapień, po co do Polski przyjechał.

Po pierwsze, przyjechał, żeby sprzedać Polsce i innym państwom Wschodniej Europy amerykańską broń i amerykańskie surowce energetyczne. Aby to osiągnąć, musiał nas postraszyć kłamstwami o rzekomym zagrożeniu ze strony Rosji oraz o związanej z tym konieczności dywersyfikacji dostaw surowców energetycznych. Amerykańskie dostawy będą dużo droższe od rosyjskich, bo do ich ceny trzeba dodać koszty transportu tankowcami, które znacznie przewyższają koszty transportu rurociągami. Oczywiście, efektem uzależnienia Polski od dostaw amerykańskich surowców energetycznych i amerykańskiego uzbrojenia będzie uzależnienie polityczne Warszawy od Waszyngtonu.

Po drugie, jest oczywiste, że Trump próbuje „pompować” anty-rosyjskie nastroje w Polsce. Pytanie: – po co i dlaczego? W jakim celu? Od dawna wiadomo, że przesuwanie się NATO, a zwłaszcza wojsk USA, na wschód, może być tylko interpretowane jako przygotowanie do wojny z Rosją. Bez względu na jej ostateczny wynik, Polska będzie pierwszą ofiara w tej wojnie. Wypuszcza nas w maliny, a my mu bijemy brawo. Co za wstyd ! Nie świadczy to zbyt dobrze o naszej zbiorowej inteligencji.

Po trzecie, przyjechał poprzeć projekt Międzymorza, co bardzo wyraźnie zrobił w swoim wystąpieniu podczas spotkania „jedenastki” przywódców tego bloku. Natomiast w tym przemówieniu, Trump wyraźnie podkręca nacjonalistyczne uczucia Polaków, co powiększa siły odśrodkowe wewnątrz Unii Europejskiej. Prawda jest taka, że USA od dawna dążą do osłabienia Unii ekonomicznie i rozwalenia jej politycznie. Temu służą demonizowanie Rosji i anty-rosyjskie sankcje, temu służy koncepcja Międzymorza. I temu służy to przemówienie. Oczywiście, polska piąta kolumna, $^%*# agentura USA zwana PiS, przykłada do tego ochoczo ręki, podczas gdy $^%*# agentury unijne (PO, Nowoczesna i KOD) bronią spójności Unii. Przecież te agentury wcale tego nie kryją i same głośno o tym mówią. Trzeba się tylko wsłuchać i myśleć samodzielnie. Kto te projekty organizuje i realizuje? Są to ludzie nielojalni wobec Polski oraz ośrodki kontrolowane przez nie-rdzennie polską mniejszość etniczną – co każdy Polak widzi. To widać gołym okiem.

Ostatecznym celem ekonomicznych i militarnych „ofert” Trumpa – (za które Polska będzie musiała słono płacić) – jest uzależnienie polityczne państw Trójmorza, sabotaż i rozbicie Unii Europejskiej oraz odcięcie tzw. starej Europy od Rosji.

Ja nie twierdzę, że członkostwo Polski w UE jest czymś dobrym, bo w praktyce skończyło się ono dla Polski rolą kolonii. Jednak obserwując kryminalne wojny zaborcze USA o surowce energetyczne i korytarze rurociągowe, sponsorowanie i ochranianie przez USA i ich sojuszników terroryzmu, mieszanie się przez USA w wewnętrzne sprawy innych suwerennych państw, oraz widząc na jakich kolosalnych kłamstwach oparta jest obecna polityka zagraniczna USA, stanowczo nie popieram tak bliskiego sojuszu z państwem, które jest agresorem dla własnego zysku dążącym do wojny i regularnie łamiącym prawo międzynarodowe. Nie po to pozbyliśmy się z Polski wojsk sowieckich, żeby teraz wpuszczać tu wojska amerykańskie i stać się europejskimi „banderowcami” tym razem amerykańskiego faszyzmu.

Przemówienie Donalda Trumpa na Placu Krasińskich w Warszawie (6 lipca 2017 r.)

Tłumaczenie przemówienia Trumpa na polski:

Short summary in English:

Trump’s speeches in Warsaw point to five goals of his visit in Poland:
1. Support the Three Seas block (Trójmorze);
2. Boost anti-Russian and anti-German sentiments;
3. Boost nationalism in Eastern Europe;
4. Lead them to a breakdown and partitioning of the EU;
5. Condition them for a war with Russia;
6. Sell them American weapons and energy resources.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s