Piskorski… chińskim szpiegiem? Uwięzić prokuratorkę !

Jak donosi Sputnik, „Prokuratura, po ponad roku od czasu uwięzienia Mateusza Piskorskiego, doszła do wniosku, że Piskorski jest nie tylko rosyjskim szpiegiem ale również chińskim. W piątek został doprowadzony do prokuratury i w obecności adwokatów, już oficjalnie, postawiono mu nowe zarzuty.” 

Na ostatniej rozprawie, w dodatku do nieudowodnionych zarzutów, „pisowska prokurator Anna Karlińska argumentowała jeszcze, że Mateusz Piskorski musi pozostać w odosobnieniu, ponieważ, jak to ujęła — „…niech sąd spojrzy jakie on ma poglądy!”.

KOMENTARZ:

Cytat: ” Pisowska prokurator Anna Karlińska argumentowała jeszcze, że Mateusz Piskorski musi pozostać w odosobnieniu, ponieważ, jak to ujęła — „…niech sąd spojrzy jakie on ma poglądy!”…”

Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych:

Art. 19.1 – „Każdy człowiek ma prawo do posiadania bez przeszkód własnych poglądów.”

Art. 19.2 – „Każdy człowiek ma prawo do swobodnego wyrażania opinii; prawo to obejmuje swobodę poszukiwania, otrzymywania i rozpowszechniania wszelkich informacji i poglądów, bez względu na granice państwowe, ustnie, pismem lub drukiem, w postaci dzieła sztuki bądź w jakikolwiek inny sposób według własnego wyboru.”

Art. 21 – „Uznaje sie prawo do spokojnego zgromadzania się. Na wykonywanie tego prawa nie mogą być nałożone ograniczenia inne niż …”

Art. 22.1 – „Każdy ma prawo do swobodnego stowarzyszania się z innymi, włącznie z prawem do tworzenia i przystępowania do związków zawodowych w celu ochrony swych interesów.”

Powyższe prawa mogą podlegać pewnym ograniczeniom, które powinny być wyraźnie przewidziane w ustawie i które są niezbędne w celu:

– poszanowania praw i dobrego imienia innych;
– ochrony bezpieczeństwa państwowego lub porządku publicznego albo zdrowia lub moralności publicznej;
– zgodne z ustawą ograniczenia powyższych praw mogą być nałożone na członków sił zbrojnych i policji.

W tym przypadku sąd będzie musiał udowodnić potrzebę i prawomocność ograniczeń zgodnych z powyższymi artykułami prawa międzynarodowego.

PONADTO:

Zgodnie z zasadą domniemania niewinności, każdy człowiek musi być uważany za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie udowodniona w praworządnym postępowaniu sądowym. Z tego wynika, że nikt nie ma obowiązku udowadniania swojej niewinności. To oskarżyciel musi udowodnić winę. Niestety żyjemy w czasach, w których krajowe procesy prawne nie są zgodne z krajowym i międzynarodowym prawem.

Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych:

Art. 14 § 2 – „Każda osoba oskarżona o popełnienie przestępstwa ma prawo być uważana za niewinną aż do udowodnienia jej winy zgodnie z ustawą.”

Kodeks Postępowania Karnego RP:

Art 5 § 1 – „Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem”;

Art. 5 § 2 – „Niedające sie usunąć wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego”.

NA MARGINESIE::

Każdy Polak powinien zapisać i przeczytać dwa dokumenty ONZ, które są podstawą praw człowieka: –

Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych
https://regionpojezierze.files.wordpress.com/…/mppop.pdf

oraz

Międzynarodowy Pakt Praw Gospodarczych, Społecznych i Kulturalnych
https://regionpojezierze.files.wordpress.com/…/mppgsk.pdf

To na tych dokumentach i prawach opierała swoją działalność orginalna „Solidarność”, to ta działalność doprowadziła do (rzekomego) odzyskania przez Polskę niepodległości, to na tradycjach i legendzie tej działalności dzisiejsi politycy PiS-u obłudnie budują swoje kariery. Za łamanie praw człowieka i obywatela, za niszczenie demokracji w naszym kraju, należy im się sąd i więzienie, albo deportacja. Dość już tego panoszenia się! Sytuacja, w której w jakimkolwiek państwie rząd, główne partie polityczne i media są kontrolowane przez jedną mniejszość etniczną jest ani normalna, ani zdrowa, ani demokratyczna. I niech mi tu nikt nie zarzuca anty-czegokolwiek, zwłaszcza ci, którzy celują w opartej na steku kłamstw rusofobii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s