Komentarz na temat spraw bieżących (1)

Polityka USA

Coraz bardziej wygląda na to, że cały ten „konflikt” między Trumpem i jego „opozycją” to jakaś kuglarska sztuczka, iluzja stworzona po to aby uśpić i zmylić Rosję. Wojska USA nadal otaczają rosyjskie granice, głodni wojny neokoni nadal rządzą, Pentagon nadal jest państwem w państwie, Amerykanie nie ograniczają swoich okupacji w państwach, które podbili i swoich prowokacji w rejonie Azja – Pacyfik, demonizacja Rosji trwa, prowokacje trwają, „zimna wojna” się odradza i zmierza do „gorącej wojny”.

O anty-rosyjskich sankcjach

Trump nie musiał podpisać tych sankcji, nawet jeśli Kongres mógł później jego veto unieważnić. Miał inne opcje. Mógł otwarcie zaapelować do wyborców o poparcie. Mógł, jako dowódca sił zbrojnych USA w czasie wojny, wydać rozkaz dla Pentagonu, mógł aresztować opozycję za sabotaż urzędu prezydenta i sabotaż wyniku wyborów (czyt. „demokracji”). Mógł tak jak Bush 2 i Obama wydawać bezpośrednie prezydenckie zarządzenia. Prezydent w czasie działań wojennych ma przecież nieograniczoną władzę. Ale tego nie zrobił. Albo jest kuglarzem, albo jest marionetką, a naprawdę rządzi ktoś inny.

Miedwiediew mówi, że Rosji wypowiedziano wojnę handlową

To nie jest przypadek i ta „wojna handlowa” może być skierowana przeciwko państwom i społeczeństwom zachodnim (łącznie z USA) bardziej niż przeciwko Rosji. Międzynarodowe elity światowe już dawno podejmowały kroki w kierunku „restrukturyzacji” Zachodu, rzekomo aby pozostał on konkurencyjny względem tanich krajów, takich jak np. Chiny. Problem polega na tym, że ceny i koszty utrzymania w tych „tanich” krajach są dużo niższe niż w USA i w Europie, a więc ludzie na Zachodzie nie mogą pracować za tak niskie stawki jak ludzie np. w Chinach. Mimo tego, ceny i koszty utrzymania na Zachodzie ciągle wzrastają, choć społeczeństwa biednieją na skutek wyeksportowania producji przemysłowej i dużej części usług.

Konsekwentnie, zniszczono przemysł i wysłano „za morze” zachodnie miejsca pracy, aby powiększyć zyski inwestorów, importerów i innych spekulantów. To zachodnie elity zbudowały potęgę Chin, to zachodnie elity poświęciły Zachód. Anty-rosyjskie sankcje uderzają w ekonomię Europy, USA i innych krajów kapitalistycznych tak samo jak uderzają w ekonomię Rosji.

Oznacza to również, że międzynarodowym elitom, z jakiegoś powodu, zależy na tym aby zerwać więzi Zachodu z Rosją i wepchnąć Rosję do ściślejszej współpracy z Chinami. Od dawna słyszy się o planach elit utworzenia następnego supermocarstwa na Wschodzie. Jednocześnie obserwujemy proces kolonizacji Europy i pauperyzacji społeczeństw zachodnich. Wszystko to, oczywiście, nie wygląda na przypadek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s