Zaduszki z Szarym Człowiekiem. Znicze przed PKiN.


Kochani, takie momenty w życiu polskiego narodu zdarzają się od czasu do czasu i mają ogromny wpływ na przyszły rozwój wypadków. Pamiętamy rok 1956 i 1970, pamiętamy wprowadzenie stanu wojennego, pamiętamy, zabójstwo ks. Jerzego Popiełuszki… Tamte wydarzenia łączyły naród, jednoczyły go w walce przeciwko zewnętrznemu wrogowi. Mam nadzieję, że śmierć Piotra Szczęsnego nie będzie wykorzystana do wewnętrznych rozgrywek politycznych, że nas nie podzieli i że listy Piotra nie będą odebrane jako wezwanie do wojny domowej.

Mam wielki szacunek dla grupy organizatorów tej uroczystości (KOD), ale jeśli ta tradycja zmieni się w coś podobnego do organizowanych przez PiS demonstracji smoleńskich, to rezultatem będzie dalsza polaryzacja i osłabienie narodu, a nie tego przecież pragnął Piotr. Bądźmy mądrzy. Różnice rozstrzygnijmy przy urnach wyborczych, a nie na ulicy, w bratobójczej walce. Na tym polega demokracja.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka, Praworządność i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s