Proces polityczny w Suwałkach – czas na praktyczne wnioski

Jutro kolejna rozprawa w Sądzie Rejonowym w Suwałkach. Bez względu na jej wynik, opozycja i społeczeństwo powinny podjąć specyficzne działania w celu pohamowania dyktatorskich zapędów obecnego rządu. Co można i trzeba zrobić już dziś?

Żadna partia nie rządzi wiecznie. Przyjdzie czas, że PiS straci władzę i wtedy rozpocznie się „wyrównywanie rachunków”. Proponuję już teraz powołanie i utworzenie Trybunału Obywatelskiego, złożonego z obecnych oraz byłych (emerytowanych) sędziów, prawników, policjantów, polityków, akademików i działaczy społecznych, którzy rozpoczną kompletowanie listy oskarżonych oraz formalnych dowodów i zarzutów przeciwko konkretnym osobom odpowiedzialnym za łamanie konstytucji, za niszczenie demokracji, za zdradę ideałów „wolnej polski”, za skłócanie narodu i prowokowanie wojny domowej, za narażanie Polski na wojnę, oraz za wspieranie rządu w jego próbach kryminalizowania politycznej opozycji.

Politycy, prawnicy i policjanci, którzy dopuścili się tych zbrodni przeciwko narodowi, powinni być rozliczeni i przykładnie ukarani. Dla czołowych zdrajców – kara więzienia, dla pomniejszych – usunięcie od władzy i zajmowanych stanowisk. Dla wszystkich – redukcja lub odebranie praw emerytalnych. Należy też przygotować zmiany legislacyjne, które taką akcję umożliwią. Wet za wet, oko za oko, ząb za ząb. Niech już dziś wiedzą, że przyjdzie im za to praworządnie zapłacić. Wygląda na to, że nic innego ich nie powstrzyma.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka, Praworządność i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s