Rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego. Czy Jarosław Zieliński przestanie być wiceministrem MSWiA?

Zobacz artykuł w Poranny.pl

Komentarz:

„Gwarantem osobowym tego, że będzie kontynuacja tej polityki, jaka była dotąd, jestem ja, pozostawanie na tym samym miejscu przeze mnie” – mówił w środę minister Jarosław Zieliński. Rzecz w tym, że my nie chcemy „kontynuacji tej polityki, jaka była dotąd”, chcemy zmiany. Nie zgadzamy się na łamanie prawa przez polityków, represjonowanie i kryminalizowanie opozycji politycznej, ani na używanie aparatu państwa (policji i sądów) w celu uciszania i karania uzasadnionej krytyki polityki rządu. Rządu, który niweczy demokratyczne osiągnięcia społeczeństwa i wprowadza na powrót autoktaryczne rządy, jakie mieliśmy „za komuny”.

Poza tym, Zieliński chce być „gwarantem” przed czym? Przed tym, że może nowy minister zechce starą politykę zmienić? Pan wiceminister stawia się ponad panem ministrem? Chce ministra kontrolować? Ma się za szarą eminencję? Wobec takiej deklaracji, nowy minister powinien jak najszybciej pozbyć się Zielińskiego.

Również – na stanowisko w Ministerstwie Oświaty nie nadaje się gość, który osobiście, jako polityk, indoktrynował młodzież szkolną polityczną propagandą Rusofobii i nienawiści do Rosji. To nie jest rolą systemu edukacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s