Sprawdzą czy straszono sędziego

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach będzie sprawdzać, czy sędzia Jacek Sowul, prezes miejscowego Sądu Okręgowego był zastraszany.

Więcej tutaj…

Komentarz:

„Medialne doniesienia” nie są „straszeniem”, tylko są wyrażeniem opinii ich autorów. Opinii opartej na faktach. Tu nie tylko należy wspomnieć o „doniesieniach medialnych”, ale także o możliwości, że niektórzy politycy, sędziowie, policjanci i członkowie administracji będą w przyszłości legalnie sądzeni i ukarani za popieranie posunięć rządu takich jak anty-demokratyczne ustawy, represjonowanie i kryminalizowanie opozycji politycznej, itp. PiS nie będzie rządzić wiecznie, a ci, którzy dziś są tak pewni siebie, powinni bardziej uważnie pomyśleć o swojej przyszłości. Domaganie się legalnej sprawiedliwości nie jest i nie może być uważane za „zastraszanie”. Tym bardziej, że PiS na tej drodze poszedł dalej stosując zbiorową odpowiedzialność wobec byłych funkcjonariuszy i polityków z okresu PRL-u. Przynajmniej w tym przypadku nie będzie to odpowiedzialność zbiorowa, lecz indywidualna.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka, Praworządność i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s