Powiadomienie

Właśnie się dowiedziałem, że dostałem kolejny urlop na FB – tym razem na 30 dni. Nawet nie wiem za co, bo mnie o tym nie poinformowano. Podejrzewam, że chodzi tu o jakiś „niewygodny” komentarz pod artykułem w polskiej edycji Sputnika. Prawdopodobnie jakaś gnida znów zgłosiła mój wpis, a algorytm FB automatycznie „zablokował użytkownika”.

Rzecz w tym, że nie pamiętam bym w ostatnim czasie wypisywał komentarze niezgodne z tzw. „standartami społeczności” FB, a niejasne powiadomienie o obecnym banie napomyka coś o „spamie”. Jeśli tak, to mogę mój wypoczynek zawdzięczać jednemu tchórzowi, który niedawno oznaczał moje komentarze jako „spam”, choć spamem nie były – (patrz poprzednie wpisy).

Drugą możliwością jest komentarz, który zamieściłem dziś rano w Sputniku pod tym artykułem. Ten komentarz „zniknął”. Napisałem w nim, że zbrojnym siłom kurdyjskim w Syrii nie można wierzyć, bo najpierw współpracowali z Rosją, a później wbili Rosji noż w plecy przechodząc na stronę USA dla finansowych zysków, których się spodziewają po amerykańskim planie fragmentacji Syrii i utworzenia Kurdystanu na terenach obejmujących północno-wschodnią część Syrii. Tam znajdują się syryjskie złoża ropy naftowej i gazu ziemnego i tam Amerykanie planują rurociągi łączące kraje arabskie z Europą. Teraz, gdy Kurdom dobrali się do skóry Turcy, podnoszą oni krzyk i żądają ochrony od armii Syryjskiej podległej oficjalnemu rządowi w Damaszku. Zupełnie niepojęta sytuacja, tym bardziej, że w skład tych kurdyjskich ugrupowań, prowadzących walkę zbrojną na terenie suwerennej Syrii – bez zgody legalnego rządu Syrii – wchodzą byłe oddziały Kurdyjskiej Partii Robotniczej (PKK), do niedawna uznawanej przez USA za organizację terrorystyczną.

Niestety, obserwujemy coraz więcej przypadków blokowania przez FB komentarzy z powodów czysto politycznych. Natomiast proces odwoływania się jest prawie niedostępny i z reguły kompletnie ignorowany. Satysfakcję daje mi to, że takimi metodami walczą tchórze i barany, których nie stać na odparcie merytorycznych argumentów meryturycznymi argumentami. Wolą strzelać zza rogu, z ukrycia i w plecy.

Przy tym nie widziałem aby FB usuwał komentarze agresywnie Rusofobiczne lub blokował ich autorów, a więc nie chodzi to o hate speech czy o jakieś normy społeczne. Takie „kary” z reguły zdarzają się w rewanżu za krytykę polityki USA lub Izraela, lub rządu polskiego, lub za krytykę pewnych zorganizowanych grup, np, Syjonistów. Jest więc jasne o co chodzi. O uciszenie krytyki politycznej, zwłaszcza takiej, z którą trudno polemizować, bo jest oparta na faktach.

Rozważam możliwość zamknięcia mojego konta FB, bo to co się tu zaczęło dziać jest pogwałceniem demokracji oraz praw obywatelskich. Żyjemy w czasach powrotu do komunizmu, albo i gorzej. W sumie, FB nie jest aż tak ważną platformą, bo z reguły pisze się do ludzi o podobnych przekonaniach, czyli ludzi, których nie trzeba przekonywać. FB coraz bardziej wygląda na dziecko tzw. „deep state”. Od dawna istnieje podejrzenie, że współpracuje z agenturą w USA, której udostępnia dane na temat naszych przekonań politycznych, planowanych przez nas akcji, oraz naszych „kontaktów” (znajomych). Podobnie jak rozmaite niewybieralne organizacje pozarządowe i tzw. „społeczeństwo obywatelskie”, jest też używany jako narzędzie wzniecania konfliktów społecznych, rozrób, i rebelii – z obejściem konstytucyjnych struktur umożliwiających demokratyczny proces.

Na Sputniku będę komentował przez opcję Sputnika, nie przez FB. Opcja FB jest skompromitowana i straciła swoją wiarygodność. Ważne wiadomości i opinie będę przekazywał tutaj (regionpojezierze(.)com), prywatnymi wideami będę się dzielił na moim koncie YouTube, a towarzyskie kontakty będę utrzymywał mejlem. Jestem pewny, że pozwoli mi to na wygospodarowanie więcej czasu dla siebie. FB jest jak narkotyk – za bardzo wciąga, a „prostowanie” Zielińskiego na jego stronie nie jest warte aż tyle mojego czasu.

Pozdrawiam 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s