Symbol (nie)zawisłości – WIDEO

Przed całym tym komentarzem wstawiam następujące zastrzeżenie: W mojej opinii, moim zdaniem, według mnie…

Zwróćcie uwagę na słowa wypowiedziane tu przez Jarosława Zielińskiego:

„Ci sędziowie, którzy osądzali tę sprawę w Suwałkach, w Sądzie Rejonowym zwłaszcza, dołączą na pewno do nazwisk tych niechlubnych, które są znane dzisiaj w całej Polsce z tych głośnych spraw.”

Zieliński, niczego się nie nauczyłeś? Mało ci było ubliżania ludziom, których publicznie nazwałeś „zwyrodnialcami” „chamstwem” i „awanturnikami”? Mało ci było publicznego zarzucania im przestępstwa jeszcze przed rozprawą, a nawet przed rozpoczęciem postępowania wyjaśniającego?

Mało ci było łamania zasady domniemania niewinności wyrażonej w Art. 5 Kodeksu Postępowania Karnego , który mówi:

Art. 5. § 1. Oskarżonego uważa się za niewinnego, dopóki wina jego nie zostanie udowodniona i stwierdzona prawomocnym wyrokiem.
§ 2. Niedające się usunąć wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego.

Mało ci było łamania Kodeksu Wyborczego? Wydawania publicznych pieniędzy na kampanię wyborczą Anny Marii Anders? Mało ci było represjonowania ludzi, którzy wytknęli ci łamanie prawa? Mało ci było bezprawnego kryminalizowania opozycji politycznej? Mało ci było kłamania pod przysięgą podczas przesłuchania w sądzie? Jeszcze teraz ubliżasz najuczciwszym sędziom w Suwałkach?

Politycy nie powinni robić takich błędów. Politycy powinni być kompetentni. A ty w dodatku udajesz, że wiesz na temat prawa więcej niż wykształceni w tym kierunku, zawodowi sędziowie – prawnicy? Ty, polonista, który uciekł od swojego zawodu?

Zieliński:

Ja już nie będę wymieniał nazwisk sędziów, ale…

a za chwilę:

Proszę wczytać się w uzasadnienie wyroku sędziego Czeszkiewicza z Suwałk, on zachęca w gruncie rzeczy do łamania prawa. No czegoś takiego nie może być w polskim sądownictwie, panie redaktorze…

Czegoś ty się Zieliński naćpał, że takie bzdury wygadujesz? To ty złamałeś prawo, a teraz ścigasz i próbujesz za pośrednictwem policji i skorumpowanych sędziów uciszyć i ukarać ludzi, którzy przeciwko temu zaprotestowali. Ludzie mają prawo, a nawet obowiązek, protestować, gdy politycy łamią prawo. Również gdy próbują łamać prawa obywatelskie oraz unijne, na które w uzasadnieniu uniewinniającego wyroku powołał się sędzia Czeszkiewicz. O to przecież walczyła za komuny opozycja i „Solidarność” – już zapomniałeś?

Bucu, nie masz ani wstydu ani honoru i nie masz miejsca w polityce. Politycy powinni być przykładem uczciwości. To ty i twoi partyjni koledzy, wraz z dyspozycyjnymi sędziami i policjantami, próbujecie wprowadzić korupcję do systemu. To ty stałeś się krętaczem, karierowiczem i partyjnym betonem na miarę twardogłowych komunistów z okresu PRLu.

Dlatego to ty znalazłeś się na suwalskiej liście hańby i potępienia.

Pamiętaj, że liczy się to co robisz, a nie to kim lub czym jesteś. I za to co robisz, a nie za to co mówisz, będziesz kiedyś sprawiedliwie i legalnie „oceniony”. Stare przysłowie mówi: „Kto mieczem wojuje….”

Dodatkowe uzasadnienie ostrej krytyki tutaj:

—–

To wideo znalazło się tutaj ponieważ z oryginalnego źródła nie ładowało się na starszych komputerach. Źródło: TVN24 – Czarno na białym – program Patrycji Redo
https://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/czarno-na-bialym-symbol-nie-zawislosci,812817.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka, Praworządność i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s