„Bartek zwycięzca”

Na marginesie sporu o politykę zagraniczną i obronę terytorialną

Chyba nadszed czas aby przypomnieć sobie nowelę Henryka Sienkiewicza „Bartek zwycięzca”. Powinny to zrobić zwłaszcza armijne trepy i policyjni karierowicze, owieczki „ojca dyrektora” oraz politycy PiS-u rodem z przysłowiowej Koziej Wólki, „Szwajcarii” i Wiżajn.

„Bartek zwycięzca”. Wypisz wymaluj dzisiejsza Polska, tylko dziś jesteśmy podzieleni przez dwóch panów zewnętrznych, ich agentury i ich propagandę. I jak zwykle, z głupoty tańczymy tak jak nam zagrają, leziemy w ogień i skaczemy sobie do oczu jak wściekłe psy.

Rosja nie potrzebuje najeżdzać Polski. Po co? Nie ma tu złóż ropy ani gazu, nie ma liczących się rurociągów, nie ma silnej armii, nie ma innych „bogactw”. Jeśli nie da się nająć jakiejś etnicznej mniejszości, aby „Polaczków” trzymała w karbach, to pozostanie nam jedynie rola nuklearnej strefy buforowej. To taniej i skuteczniej niż formalna okupacja lub montowanie przewrotów.

A wtedy ani nasze szabelki, ani flagi, ani błyszczące jak psu jajca buty-oficerki, ani parady, ani podkręcony wąs, ani nawiedzona demagogia, ani terytorialna obrona, ani „ojciec dyrektor”, ani nawet sędzia Sowul nie pomogą. Nie pomoże też „genialny strateg” Kaczyński, który pierwszy da dyla … zgadnijcie gdzie?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kultura, Polityka i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s