Zamach na Skripala – nie dajcie się nabierać

Przede wszystkim, Rosja nie miała nic do zyskania w tym zabójstwie i nie byłaby taka głupia, żeby do zamachu użyć środków, które można łatwo zidentyfikować i ustalić ich „nadawcę”. Są dużo lepsze sposoby. Rozpuszczanie takich oskarżeń to naiwność. Bajka dla dzieci. Komuś zależy na prowokowaniu i demonizowaniu Rosjii. Ten wypadek nosi wszystkie znamiona operacji false-flag.

Po drugie, nie ma żadnych dowodów na to, że Rosja była zaangażowana w tym incydencie. Wyciąganie wniosku, że Rosja musiała to zrobić, bo środek toksyczny Nowiczok był produkowany w Rosji 40 lat temu, jest taką samą bzdurą jak oskarżenie Wielkiej Brytanii o zabójstwo brata Kim Jong-una przy pomocy środka VX, który był produkowany w Wielkiej Brytanii w latach 1950-tych.

Wielka Brytania nie przedstawiła żadnych dowodów na to, że w tym zamachu użyto broni chemicznej. Może jest to taka sama prawda jak to, że Saddam Hussain, po 2000 roku, miał broń masowego rażenia – kłamstwo, którego użyto jako pretekstu do ataku na Irak.

W swoim przemówieniu, Teresa May oświadczyła między innymi, że:

  1. Rosja ma historię zabójstw sponsorowanych przez państwo;
  2. Brytyjski rząd ocenia, że Rosja postrzega dezerterów jako usprawiedliwiony cel zamachów.

Pomijając fakt, że podwójny agent Skripal wydał wrogiemu wywiadowi listę swoich kolegów, rosyjskich agentów pracujących na Zachodzie, co jest surowo karane w każdym państwie, na uwagę w świetle wypowiedzi Teresy May zasługują następujące fakty:

Zabójstwo na terenie Wielkiej Brytanii Dr. Davida Kelly (w lipcu 2003 roku), brytyjskiego naukowca i inspektora z ramienia ONZ, który niedługo przed śmiercią publicznie zeznał, że w Iraku nie było broni masowego rażenia. Jego śmierć, szybko ogłoszona jako „samobójstwo”, była bardzo podejrzana, zwłaszcza w świetle dokumentu „Downing Street Memo„, ujawniającego, że raporty wywiadu były przez Brytyjczyków i Amerykanów fałszowane i naginane do polityki w celu uzyskania pretekstu do inwazji Iraku.

Poza tym, w Wielkiej Brytanii zbliżają się wybory, a popularność Teresy May jest bardzo niska. Taka próba wyglądania na silną liderkę może być zwykłą grą przedwyborczą i jest bardzo prawdopodobnym elementem tej kolejnej prowokacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s