Wspaniały wpis Adama Mazguły, prezesa Stowarzyszenia Tarcza

Adam Mazgula

Skrajna nieodpowiedzialność podżegaczy wojennych:
31 sierpnia w Gdańsku, lider rządu PiS opowiadał o swoim dziecięcym bohaterstwie narodowym. Z pasją opowiadał o produkcji broni i tęsknocie do zabijania wrogich rodaków.
A Duda oficjalnie wyraził zawód z tego powodu, że nie polała się krew w rozprawie z „komuną”.
Dla tych dwóch nieodpowiedzialnych mitomanów to, co było podziwiane przez cały świat, który zachwycał się wielką mądrością Polaków i stawiał za wzór dla innych narodów, to zdrada.
Nie są oni w stanie zaakceptować faktu, że okrągły stół pozwolił na pokojowe przekazanie władzy ludziom torującym polską drogę do demokracji i widzącym szansę na uwolnienie się od rosyjskich pojałtańskich wpływów.

Nie było by to możliwe gdyby nie ówczesna władza i Solidarność. Powtórzę, zarówno władza jak i Solidarność!

Nikt nie mógł pójść tą drogą sam. Władza, chociaż miała wpływ na wszystkie siłowe resorty i poparcie ościennych państw w tym Rosji, nie widziała szans trwania w starym układzie. Większość ludzi PZPR wspierała Solidarność, albo była już jej członkami. Solidarność dopiero kształtowała elity, które nie miały doświadczenia państwowego i władzy nad wojskiem, policją i służbami specjalnymi. Obie strony potrzebowały siebie na wzajem w budowaniu wspólnej drogi Polaków do wolności. Kompromisy były konieczne.

Według PiS-owskich liderów lepszą drogą do wolności było szukanie starcia i odwetu. Mają pretensje do liderów ówczesnej Solidarności, że nie byli radykalni, nie podjęli walki zbrojnej ze starym systemem. Mają pretensje, że nie było wygranej wojny domowej. W tym miejscu zapytam nieśmiało naszych liderów PiS-u, stęsknionych za mogiłami bliźnich:
Ile dywizji pancernych miała Solidarność pod bronią, ile samolotów i brygad artylerii, że według Was mieli walczyć, wygrać i zniszczyć „komuchów”?

Nieodpowiedzialność A. Dudy i M. Morawieckiego poraża ludzi, którzy cokolwiek wiedzą o tamtych czasach. Niespodziewana kariera obu polityków rozpasała ich oczekiwania dalszych sukcesów, łatwego poparcia społecznego, a nawet oczekiwania na traktowanie ich jak historycznych bohaterów. Tymczasem dają oni dowody na analfabetyzm polityczny, brak zrozumienia historii Polski i atmosfery tamtych lat. Każde wypowiedziane, zwłaszcza przez polityka z najwyższych szczebli władzy, słowo powinno być przemyślane, bo może przynieść nieoczekiwane reperkusje. Tymczasem zarówno A Duda jak i M. Morawiecki mówią i zachwycają się sobą, bez zwracania uwagi na przekazywane przez siebie wątpliwej wartości treści.

Słyszę z obozu dojnej zmiany, że w Polsce dopiero teraz jest wolność, bo ludzie upominający się o przestrzeganie konstytucji mogą protestować. Jednak zaraz potem, że muszą oni zadbać o sprawiedliwość i ukaranie komuchów i postkomuchów.
Mówią to 30 lat po zmianach ustrojowych, kiedy kolejne pokolenie wychowało się w demokratycznej rodzinie narodów Europy. Otoczeni największymi polskimi „komuchami” szukają wrogów, bo tego wymaga interes ideologiczny partii rasy panów. Szczują i dzielą Polaków przygotowując się jednocześnie do swojej wojenki z domniemanymi wrogami. Wspierają faszystów i zawłaszczają resorty siłowe. Czekają na przejęcie sądów, aby rozpocząć konfrontację siłową z każdym, kogo sami uznają za komucha i wroga ludu.

Wszyscy widzimy, jak nieodpowiedzialni aparatczycy PiS-u dzielą i konfrontują społeczeństwo. Efekt takiego szczucia Polaków na siebie może być tylko jeden.

Dzieciaki stanu wojennego myślą, że znają okropności wojny.
Tymczasem wojna to nie gra komputerowa, w której każdy ma kilka żyć, a oni nawet trochę więcej.
Wojna to chaos, niespodziewana śmierć i rany, niedostatek wody i strawy, to gwałt i bezsilność, niepewność chwili i przyszłości, choroby i rany przy braku leków i możliwości pomocy medycznej.

Tylko ludzie skrajnie nieodpowiedzialni mogą myśleć o wojnie jako dobrym rozwiązaniu wszystkich problemów władzy.
Ten, kto zdecyduje się na wywołanie wojny domowej w Polsce zostanie mordercą wszystkich ofiar działań zbrojnych, których przecież nie da się ich uniknąć.

Mam nadzieję, że większość rozsądnych Polaków zatrzyma ten marsz ślepych rycerzy, machających na oślep mieczami i zionących ogniem nienawiści.


Fot: Adam Warżawa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s