Czyje interesy reprezentuje program Mackiewicza ?


Grzegorz Mackiewicz prezentuje swój program – (Kliknij w zdjęcie aby je powiększyć)

Większość Suwalczan to stosukowo biedni ludzie, których nie stać na „nieruchomości”. Obniżenie podatku od nieruchomoci wzbogaci tych i tak już bogatych na koszt tych biedniejszych. Wzbogaci inwestorów, korporacje i bogate jednostki. Bogaci będą jeszcze bogatsi, a biedni staną się biedniejsi. Napięcia społeczne wzrosną.

A teraz na temat polityki inwestycyjnej i gospodarczej Mackiewicza, częściowo widocznej na powyższym zdjęciu:

Oto przykład „przesuwania” pieniędzy w budżecie miasta w stylu Mackiewicza. Wszystko to co Mackiewicz tu proponuje ma służyć zwiększeniu zysków inwestorów i przedsiębiorców. Podejrzewam, że zaraz będzie apelował o zmniejszenie ilości regulacji państwowych w sprywatyzowanej gospodarce, co prowadzi do monopolizacji i niekontrolowanego wzrostu cen.

Czy Suwałki mają wkroczyć na drogę pazernego i drapieżnego kapitalizmu, gdzie ludzie i społeczne pieniądze służą korporacjom na koszt podatników, zamiast być odwrotnie? A gdzie coś dla zwykłych ludzi? Gdzie coś dla wyborców?

Taki trend jest od lat 1990-tych na Zachodzie i dlatego coraz więcej ludzi bierze tu udział w gwałtownych protestach przeciwko pauperyzacji (zubożaniu) społeczeństwa poprzez tzw. „offshoring”, „outsourcing” i „austerity measures”. PiS prowadzi Polskę w tą samą stronę. Mackiewicz reprezentuje tu interesy inwestorów i korporacji.


Źródło informacji i zdjęcie: http://www.suwalki24.pl/article/1,grzegorz-mackiewicz-kandydat-pis-na-prezydenta-suwalk-obnize-podatek-od-nieruchomosci

Notka: Zamieściłem ten komentarz pod wskazanym powyżej artukułem w suwałki24.pl, ale wygląda na to, że ich moderator mojego tekstu nie przepuścił. Sami oceńcie poziom demokracji w suwalskich mediach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s