„Patrioci” kopiący Polskę i Polaków

Autor: Tomasz Dworczak

W nieodległej przeszłości ukazał się program „Magazyn śledczy Anity Gargas”, w którym pojawiła się krytyka Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Tuska i Petru, gdzie wykazywano, że niemieckie fundacje, w tym Fundacja Adenauera, sponsorowały polskich polityków z owych ugrupowań i wpływały na decyzje polityczne i gospodarcze…

… w tym tak ważne jak likwidacja miejsc pracy i stoczni.

Tak właśnie wygląda „wolność” w Polsce po 1989 roku i przemianach ustrojowych. Pani Anita odkryła zaledwie wierzchołek góry lodowej. Prawdziwa lawina schodzi jednak dopiero, gdy przyjrzymy się Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność i Szkole Liderów przy Amerykańskim Departamencie Stanu, w której jednym z głównych wykładowców był prof. Zbigniew Brzeziński, do niedawna członek Rady Dyrektorów tej szkoły.

To właśnie „liderzy” i absolwenci tej uczelni znajdującej się na ulicy Wiejskiej w Warszawie zostają posłami, burmistrzami, prezydentami i premierami. Wśród jej absolwentów są między innymi Kazimierz Marcinkiewicz, Bronisław Komorowski, Donald Tusk, Ewa Kopacz i wielu, wielu innych prominentnych polityków. Najczęściej oprócz samego szkolenia przez uczelnię odbywali oni The International Visitor Leadership Program (IVLP), najczęściej około miesięczną podróż do USA, na której doszkalani byli w imię partykularnych interesów Stanów Zjednoczonych.

Konsensus Waszyngtoński i terapia szokowa, realizowane jako Plan Balcerowicza pod postacią prywatyzacji za bezcen i rozbioru gospodarczego, poza tym dławienie wzrostu gospodarczego, odpływ kapitału z krajów rozwijających się do krajów, które narzuciły konsensus, który miał na celu obronę przede wszystkim interesów Ministerstwa Skarbu Stanów Zjednoczonych.

Dla Polski i Polaków skutkowało to nie tylko kilkunastoprocentowym bezrobociem i wykluczeniem społecznym, ale także falą samobójstw i chorób psychicznych wśród poszkodowanych osób, ale przede wszystkim daje wyraźne wrażenie, że państwo polskie działa całkowicie wbrew interesom swojego narodu.

Tak oto w imię amerykańskich interesów gniją polskie jabłka, za mleko, owoce i inne produkty rolne w skupie płaci się rolnikom grosze w imię interesów sklepów wielkopowierzchniowych, powstają absurdalne przepisy zabraniające rolnikom handlu, uboju własnych zwierząt, wędzenia kiełbas. Powstają warunki nieuczciwej konkurencji, gdzie osoby fizyczne i małe oraz średnie firmy ponoszą duże obciążenia podatkowe, a zagraniczne koncerny i sklepy wielkopowierzchniowe nie ponoszą prawie żadnych obciążeń. Obywatel jest gnębiony przez policję i karany za każde nawet najmniejsze wykroczenie, nie zaś ochraniany i bezpieczny. Polscy przedsiębiorcy jak Roman Kluska i wielu innych są zamykani w więzieniach i dostają wymuszenia od fiskusa, sami Polacy zaś odprowadzają niebotycznie wysokie podatki od wynagrodzeń, bo korporacje nie płacą ich wcale.

Nie lepiej jest w sferze energetyki. Niszczeniu ulegają polskie kopalnie, które gwarantują nam niezależność energetyczną. Mogą one nie tylko dostarczać surowców do produkcji prądu, ale i napędzać transport kolejowy i morski oraz dawać ciepło zimą. Tymczasem kolejne ekipy rządowe w ramach tak zwanej restrukturyzacji nie robią nic poza wygaszaniem kopalń.

W polityce zagranicznej wcale nie jest lepiej, ustawa o IPN, która miała karać za „polskie obozy zagłady”, nie tylko została zniesiona, sprawiając, że zostaliśmy wyszydzeni i przedstawieni jako winni, to jeszcze na dokładkę z prezydenta Putina robi się „twarz marketingową” cyklonu b w polskich mediach. Taka historia? Polacy mordowali, prezydent Putin dostarczał cyklonu b, a insekty i robale z Polski wywołały II wojnę światową, planując z Anglią i Francją napaść na Gdańsk należący do III Rzeszy? Doprawdy?

Aksamitna rewolucja doprowadziła do upadku Związku Radzieckiego, rewolucja godności do rozłamu Kościoła Prawosławnego, Amerykańska Ambasada, która obsadza „liderów” z własnych akademii w krajach bałtyckich, Ukrainie i Polsce, po owych sponsorowanych rewolucjach (do sponsorowania aksamitnej przyznał się dyrektor CIA Robert Gates, a do rewolucji godności Victoria Nulland) sprawia, że wprowadzamy sankcje przeciwko Rosji, a nawet jak w przypadku Poroszenki możemy doprowadzić się do ataku uzbrojonymi okrętami na most krymski, i twierdzić jak amerykański TVN, że pod mostem krymskim są wody międzynarodowe, a ich obrona to rosyjska agresja.

Także w temacie fundacji zagranicznych w Polsce do powiedzenia jest jedno, sponsorowani przez nie „patrioci” depczą Polskę i Polaków, a ich działania zagrażają bezpieczeństwu energetycznemu, gospodarczemu i integralności terytorialnej kraju oraz przetrwania tego, co nie zginęło, jeszcze póki my żyjemy. To przez amerykańską okupację i „liderów” żyje się w Polsce fatalnie, płaci wysoki podatki, a własne państwo nas gniecie i niszczy. Poza tym jakim prawem Polsko-Amerykańska Fundacja Wolność wytrenowała ponad 100,000 pedagogów, indoktrynacja i pranie mózgu od małego daje najlepsze owoce?


Poglądy autora mogą, choć nie muszą, być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.

Źródło: Sputnik

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ekonomia, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.