Kto jest winny zbrodniom II Wojny Światowej?

Poniżej cytuję wpis Pana Jerzego Stoberskiego, byłego więźnia obozu w Auschwitz (na zdjęciu powyżej):

„Zadziwiające. Ten anons prasowy wpędził mnie i w zdumienie i przygnębienie. Od lat – jako b. więzień niemieckich obozów koncentracyjnych dopominam się o JEDEN, JEDYNY pomnik ofiar Polaków , którzy zginęli w tych obozach. No niby jest ten skromny pomniczek na Powązkach wojskowych, ale to biedniutki cementowy – wystawiony sumptem społecznym. To TAK Państwo Polskie czci pamięć swoich ponad 5 milionów Obywateli? Wysoko cenimy np. pamięć 22 tys. oficerów, policjantów urzędników państwowych pomordowanych w Katyniu; poległych w Powstaniu Warszawskim ale dla ponad 5 milionów naszych Obywateli – ZABRAKŁO PAMIĘCI. DOBIJAM 100 LAT JEST MI PRZYKRO SCHODZIĆ Z TEGO ŚWIATA ZE ŚWIADOMOŚCIĄ, ŻE TEMAT TEN ZAŁATWIĆ MAJĄ NIEMCY STAWIAJĄC POMNIK POMORDOWANYM POLAKOM W BERLINIE. PRZECZYTAJCIE – MOIM ZDANIEM JEST TO WSTYD. Kto się powinien wstydzić ????!”


(Kliknij w powyższy wycinek, aby go powiększyć do 100%)

Komentarz:

To my oddajemy Muzeum Oświęcimskie Żydom, a Niemcy nam stawiają pomnik dla pomordowanych Polaków? Czy nasz rząd upadł na głowę? Czy też jest to już tak bezczelna próba zakłamania naszej historii i zawładnięcia naszego państwa przez „obce siły”?

Doskonały materiał i można na powyższy artykuł patrzeć na dwa różne sposoby:

1. Jako dowód na to, że Niemcy, a nie Polacy, byli odpowiedzialni za zbrodnie II Wojny Światowej. Jest to ważne zwłaszcza w obliczu roszczeń żydowskich, które pewne środowiska podpierają fałszywymi oskarżeniami Polaków o zbrodnię Holokaustu;

2. Jako próbę, ze strony Niemiec, uśpienia czujności Polaków, że całkowita integracja Polski w Unii Europejskiej nie będzie oznaczać całkowitej utraty suwerenności, czyli nie będzie częścią polityki Mitteleuropa.

Pierwsze jest dowodem oczywistym, jednym z wielu i nie podlegajacym dyskusji.

Drugie jednak dowodem nie jest. Motywacje Niemców mogą być bardzo różne. Podbój ekonomiczny i polityczny to coś innego niż podbój militarny, ale skutek jest dokładnie taki sam. Dlatego w tej kwestii nie mam do Niemców zaufania. Niemieckie plany ekonomicznego podbicia Polski istniały już w latach 1960-tych.


Więcej informacji nt. Pana Jerzego Stoberskiego TUTAJ.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.