„Towarzysz Michalkiewicz to mąciciel i klin postsowiecki, który chce umoczyć mordę w melasie”

Komentarz:

W sprawie funduszu emerytalnego – to samo dzieje się na Zachodzie. Większość mojego zycia przepracowałem w Kanadzie, płacąc co miesiąc składki na emeryturę państwową i emeryturę nauczycielską (Ontario Teachers’ Pension Plan). A po przejściu na emeryturę, zacząłem słyszeć, że rząd i OTPP mają problem, ponieważ:

1. Bardzo liczne pokolenie powojenne (baby boomers) odchodzi właśnie na emeryturę, a następne pokolenie nie jest już tak liczne i trudno z niego ściągnąć tyle składek, aby pokryły one zobowiązania emerytalne wobec baby boomers;

2. Ludzie dziś żyją coraz dłużej, co przedłuża okres emerytalny i zwiększa koszty funduszu emerytalnego.

Co do punktu pierwszego, zapytałem : „To co się stało z naszymi składkami, które płacili baby boomers? Gdzie te pieniądze poszły? My nie chcemy, żeby nasze dzieci płaciły na nasze emerytury, niech ich składki pokryją ich emerytury, tak jak nasze składki powinny pokryć nasze.

Co do punktu drugiego, tylko idiota mógł zakładać, że ludzie będą dziś żyli tak długo jak w przeszłości. Trend zwiększania się średniej życia jest znany od dawna i powinien być wzięty pod uwagę na początku, to jest przy projektowaniu systemu, a nie na końcu.

Wiecie jak rząd Kanady rozwiązał ten kłopot? Zwiększył bazę podatkową przez zalegalizowanie sprzedaży marihuany oraz przez zwiększenie limitu na dozwoloną ilość kasyn gry. W ten sposób słabe jednostki i słabe charaktery same się wyeliminują, a państwo, które ma w tym zakresaie monopol, nabije kabzę. Zmniejszenie budżetu na służbę zdrowia także powinno skrócić nasze życie. Jak i ciągle rosnące ceny, które wkrótce przełożą się na głód. Taki mamy raj.

Robert McNamara, były prezydent Banku Światowego i były Sekretarz Stanu USA, kiedyś powiedział:

„Trzeba podjąć drakońskie środki redukcji demograficznej wbrew woli ludności. Obniżenie wskaźnika urodzeń okazało się niemożliwe lub niewystarczające. Należy zatem zwiększyć wskaźnik śmiertelności. W jaki sposób? Naturalnie. Głód i choroba.”

Wypisz, wymaluj. Od siebie dodam: – także wojny, szczepionki, fluoryzacja wody pitnej, żywność GMO i inne tego rodzaju wynalazki. No i chciałbym zobaczyć jak długo utrzyma się rząd, który zakaże ludziom się bzykać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ekonomia, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.