List do Stanisława Michalkiewicza

Szanowny Panie Stanisławie,

Proszę się nie zrażać tym, że czasami polemizuję z Pana poglądami. Nie, nie jestem „lewakiem”, ale żyjąc i pracując od 35 lat w Kanadzie widzę kierunek zmian w systemie naszego coraz bardziej „drapieżnego kapitalizmu”. Ten kierunek nie bardzo się podoba większości zwykłych ludzi. Pan posługuje się modelem teoretycznym, który w praktyce przestał istnieć 25 lat temu. Mechanizmy wolnego rynku nie funkcjonują w warunkach monopolizacji, bo nie ma wówczas konkurencji, istnieją natomiast kartele, galopujące ceny i przekupiony rząd, który zrezygnował z ochrony konsumenta. Cenę oczywiście płacą zwykli ludzie. Dowodem na to są protesty, które wstrząsają państwami zachodnimi.

Przykładem takich protestów jest ruch „Żółtych kamizelek” we Francji. Zachodnie media starają się zakłamać oryginalne postulaty Żółtych Kamizelek i przedstawiają je jako coś zupełnie innego, tak aby nie wyglądało to na protest przeciwko systemowi kapitalistycznemu i zachodniemu imperializmowi (w znaczeniu kryminalnych wojen zaborczych o surowce energetyczne, korytarze rurociągowe i geopolityczne szachy). Jeśli Pana to interesuje, oryginalne postulaty Żółtych Kamizelek są tutaj:

https://wp.me/p6zxst-2p4

Mimo tej różnicy w poglądach, może Pan spać spokojnie 🙂 i kontynuować z dumą swoją misję. Ze wszystkich obecnych ugrupowań i polityków Pana słucham najchętniej i z zapartym tchem. Zwłaszcza Pana polityczna i historyczna wiedza oraz logika w „łączeniu kropek”, czyli teorii z praktyką i z obecną sytuacją w Polsce są bardzo pouczające.

Piszę dziś do Pana dlatego, że nie wiem jaka jest obecnie konfiguracja sił wewnątrz Konfederacji. Nie wiem czy ma ona szansę, czy też się rozpadnie z powodów ambicjonalnych i światopoglądowych. Mam propozycję, którą właśnie dlatego chciałbym złożyć na Pana ręce. Pan najlepiej wie komu to przekazać.

Tą propozycję zasygnalizowałem tutaj:

https://regionpojezierze.com/2019/08/05/powazna-propozycja-i-bardzo-potrzebna/

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za inspirację, którą reguiarnie „podaję dalej” na łamach http://regionpojezierze.com .

Lech Biegalski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.