Poważna propozycja … i bardzo potrzebna

Proponuję ustanowienie w Polsce Ministerstwa Pokoju. Już mamy ministerstwo wojny, ale kto w tym rządzie jest odpowiedzialny za promowanie i organizowanie pokojowych stosunków z innymi państwami? Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie może pełnić roli sponsora pokojowej współpracy jednocześnie angażując się w „nie nasze” wojny, wybiórcze sojusze i demonizowanie wybranych „wrogów”.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych powinno zajmować się współpracą gospodarczą, handlową i kulturalną oraz infrastrukturą o zasięgu międzynarodowym, Ministerstwo Obrony sprawami wojennymi – (wyłącznie o charakterze obronnym), natomiast Ministerstwo Pokoju – inicjatywami o charakterze politycznym. W ten sposób odetnie się możliwość prowadzenia prowokacyjnej i agresywnej polityki zagranicznej.

Poważnie, jeśli ktoś w Polsce chce się tym zająć, proszę mi dać znać Mam całą teczkę materiałów przygotowawczych do takiego przedsięwzięcia. Grupa polityków i działaczy społecznych pracowała nad tym w Kanadzie i stworzyła wiele przydatnych dokumentów.


Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.