Stanisław Michalkiewicz. Bardzo cenię Krzysztofa Bosaka. Konfederacja to opozycja merytoryczna

Z portalu Konfederacji: – „Kolejna podwyżka podatków została ostatecznie przegłosowana! Symboliczna koalicja PiS i Lewicy (głównie partii Razem) zagłosowała ZA wzrostem akcyzy o 10% na alkohole i wyroby tytoniowe! Na naszych oczach powstaje w Sejmie wielka koalicja Zjednoczonych Socjalistów, którzy nie cofną się przed niczym, by krok po kroku zabierać obywatelom coraz więcej pieniędzy.

Konfederacja głosowała przeciw, a w kontrze do podwyżki podatków, przedstawiliśmy nasz projekt ustawy podnoszący kwotę wolną od podatku do 31 200 zł (12-krotność pensji minimalnej), bo Polacy muszą zarabiać więcej! Ale rządzący wraz z politykami Lewicy ruszyli do portfeli obywateli, jak po swoje…”

Komentarz: Ktoś mnie „wypuścił w maliny” i opublikowałem na kilka godzin błędny na ten temat materiał. Dowód, że zawsze trzeba weryfikować fakty przed ich „wypuszczeniem w eter”. Ale nic to, Baśka, sprawa się wyjaśniła i tu jest poprawiony komentarz:

Ważne jest to, co słyszymy z ust Konfederatów, a mianowicie, że ten projekt jest pierwszym krokiem w kierunku zniesienia podatków dochodowych. Doświadczenia zachodnie wskazują w czym leży sedno takiego rozwiązania. Otóż podatki pośrednie płacą głównie konsumenci. Dlatego przedsiębiorcom najbardziej zależy na zniesieniu podatków dochodowych, co oznacza maksymalizację ich zysków. Natomiast podatki pośrednie (jak np. VAT) zawsze można przypisać kupujacemu, czyli konsumentom. W ten sposób przedsiębiorca obciąża tym, co powinno być jego podatkiem dochodowym swoich klientów. Ten podatek, w postaci podatku pośredniego, dodaje się do ceny produktów i usług, a tą cenę płaci oczywiście konsument.

Rezultatem takiego układu jest zmniejszenie ogólnej sumy podatków wpływających do budżetu państwa. To co już istnieje na Zachodzie – korporacje płacą coraz mniejsze podatki dochodowe, minimalizują również płacone przez siebie podatki pośrednie. W rezultacie mamy:

(1) zwiększającą się ilość luk prawnych pozwalających przedsiębiorstwom na unikanie podatków dochodowych i podatków pośrednich – (dzięki korupcji polityków);

(2) drastyczne zmniejszenie budżetu państwa i dalsze cięcia w służbie zdrowia, edukacji i programach socjalnych;

Widzę, że Konfederacja, zgodnie z oświadczeniem Grzegorza Brauna, reprezentuje interesy pracodawców, a nie interesy większości społeczeństwa. Wołam do Nieba, aby się opamiętali, zanim Polacy dojdą do wniosku, że najlepszym ustrojem był jednak socjalizm (mimo tego, że dziś demonizuje się to słowo i niesłusznie utożsamia je z komunizmem).

Co prowadzi do pewnego wniosku – Tak, jesteśmy za narodową i suwerenną Polską ponieważ chcemy aby to nasi kapitaliści łupili polski naród, a nie obcy. I dlatego też, aby było co łupić, walczymy z żydowskimi roszczeniami – (co akurat jest słuszne, ale nie w tym celu).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ekonomia, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.