List otwarty do posłów Konfederacji Wolność i Niepodległość

Poniższy list wysłałem do posłów Konfederacji na ich adresy w Sejmie RP:

Konrad.Berkowicz@sejm.pl, Krzysztof.Bosak@sejm.pl, Grzegorz.Braun@sejm.pl, Artur.Dziambor@sejm.pl, Krystian.Kaminski@sejm.pl, Janusz.Korwin-Mikke@sejm.pl, Jakub.Kulesza@sejm.pl, Dobromir.Sosnierz@sejm.pl, Krzysztof.Tuduj@sejm.pl, Michal.Urbaniak@sejm.pl, Robert.Winnicki@sejm.pl

—–

Informuję, że na profilu FB Konfederacji – tutaj: https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/  – zostałem od wczoraj zablokowany i nie mogę umieścić tam komentarza. Generalnie popieram Konfederację, ale nie popieram jej skrajnie prawicowego skrzywienia.

Mieszkając i pracując od 35 na Zachodzie (w Kanadzie), widzę do czego prowadzą rozwiązania proponowane przez Konfederację, (mieliśmy tą samą propagandę w latach 1990-tych). Te propozycje posługują się teoretycznym modelem kapitalizmu, podczas gdy rynek na zachodzie działa obecnie na zupełnie innych zasadach. Jest zmonopolizowany, co oznacza brak konkurencji, kartele, wypaczone (a właściwie nie istniejące) prawo podaży i popytu, galopujące ceny, brak ochrony pracowanika i konsumenta oraz całowitą korupcję polityczną.

Wasi przedstawiciele (np. p. Michalkiewicz) usiłują promować zniesienie regulacji państwowych w ekonomii co oznacza likwidację ochrony pracownika i konsumenta. Gdy doda się do tego zniesienie podatków, uszczupli to budżet państwa, odbije się negatywnie na służbie zdrowia, edukacji i programach socjalnych. Regulacje państwowe wcale nie oznaczają sterowania gospodarką, oznaczają jedynie, że ludzie są chronieni przed wyzyskiem i oszustwem. I że chronione jest nasze środowisko naturalne.

Obecna sytuacja na Zachodzie wskazuje na potrzebę takich regulacji. Właśnie dlatego coraz popularniejsza staje się ideologia socjalizmu (którego nie należy mylić z komunizmem, bo to dwie różne rzeczy). Właśnie dlatego ludzie wybierają swój rząd i potrzebują struktur państwowych. Obecna sytuacja na Zachodzie jasno dowodzi, że likwidacja regulacji państwowych („aby zachęcić inwestorów”) zaowocowała i nadal owocuje zubożeniem społeczeństwa. Tylko nielicznym żyje się lepiej, bo bogacą się na koszt całej reszty.

Próbuję o tym ostrzegać zarówno działaczy Konfederacji, jak i czytelników, ale zaowocowało to zablokowaniem mnie na FB Konfederacji – mimo, że wcześniej został mi tam przyznany status „lidera” wśród wpisujących komentarze. Jak widać, Konfederacja nie jest tak naprawdę gotowa na „merytoryczne argumenty” i debatę w takim duchu, co wskazuje na oczywisty fakt, że jest politycznym ramieniem grupy interesów reprezentujących przedsiębiorców. Przyznał to zresztą otwarcie Grzegorz Braun.

Z zachodnich doświadczeń jasno wynika, że liderzy Konfederacji mają na uwadze zwiększenie zysków przedsiębiorców, co zawsze odbywa się kosztem interesów pracowników i konsumentów. Szkoda, że Konfederacja zareagowała na moje merytoryczne uwagi cenzurą w stylu komuny. Miałem do Was wielki szacunek, ale usiłujecie go zniszczyć – (i to wcale nie „merytorycznie”).

Jestem w stanie przekazać Wam dane i informacje na potwierdzenie moich opinii. Z chęcią podejmę taką korespondencję, jeśli jesteście zainteresowani prawdą, a nie propagandą.

Pozdrawiam serdecznie,
Lech Biegalski
https://regionpojezierze.com
https://www.facebook.com/people/Lech-Biegalski/100007057124878

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.