Bosak wRealu24 o ustawie ws. sądów, Sakiewiczu, HEJCIE, Polexicie, ZUSIE i wyborach prezydenckich!

Komentarz:  Niestety, zaczynamy wkraczać w pewien schemat, który od dawna funkcjonuje na Zachodzie – i taka możliwość jest widoczna także w tym wywiadzie Krzysztofa Bosaka. Jak to działa? Politycy, a zwłaszcza kandydaci na różne polityczne funkcje, zaczynają akceptować pomoc finansową i medialną ze strony korporacji i rozmaitych grup interesów. W zamian za taką pomoc w kampaniach wyborczych, podejmują wobec tych ofiarodawców zobowiązania polityczne, np. obniżenie podatków lub świadczeń ZUS dla przedsiębiorców, albo zmniejszenie innych kosztów np. dla rolników.

Efekty takich ustępstw bardzo szybko odbijają się na cenach i na organizacji rynku, a także na budżecie państwa i, konsekwentnie, na jakości służby zdrowia, edukacji i programów socjalnych. Stąd, już na wyrost, kandydaci promują ideologię i propagandę o potrzebie zniesienia regulacji państwowych, o potrzebie „uwolnienia” społeczeństwa od zależności od państwa, o dobrodziejstwach prywatyzacji itd, itp. To jest, oczywiście, logika wsteczna ponieważ politycy wiedzą jaki będzie skutek ich zobowiązań i zawczasu wymyślają konstrukcje ideologiczne, które pomogą im się z tego w przyszłości wytłumaczyć. Najlepiej niewolnikom tak zamącić w głowach, aby ci sami zaczęli popierać niewolniczy system. Takie próby w tej chwili obserwujemy w Polsce.

Jednak bardzo szybko efekty takiej sytuacji stają się jedną z głównych przyczyn, dla których ludzie we Francji i w innych państwach europejskich protestują i demonstrują swoje niezadowolenie. Nieprzypadkiem te protesty tłumaczy się w Polsce czymś innym, próbując przed społeczeństwem ukryć ich prawdziwe przyczyny. Nie ma w tym wiele prawdy, jest to zwyczajna manipulacja opinii publicznej. Z czasem będzie coraz gorzej, bo z bogatymi sponsorami kampanie wyborcze staną się coraz droższe a kandydatów, którzy nie pójdą na układy oraz ustępstwa z korporacyjnymi i różnymi grupami interesów, nie będzie stać na skuteczną konkurencję z innymi kandydatami.  Jak pokazują doświadczenia Zachodu, taka spirala bardzo prędko zacieśnia się na szyi społeczeństwa. Natomiast politycy zaczynają zachowywać się tak jakby wyłącznie reprezentowali interesy przedsiębiorców, a nie interesy swoich wyborców i faktycznych podatników.


Więcej na en temat tutaj: https://regionpojezierze.com/2020/01/31/krzysztof-bosak-polska-klasa-polityczna-jest-naiwna-wobec-unii-europejskiej/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ekonomia, Polityka, Praworządność. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.