Krzysztof Bosak ostro o Biedroniu związkach partnerskich i adopcji dzieci przez pary homoseksualne!

Komentarz: Błąd w założeniu. Prezydent powinien być ideologicznie neutralny, powinien reprezentować cały naród, a nie prawicę lub lewicę. Od tego są polityczne partie. Czy program rządu będzie konserwatywny, czy lewicowy powinno zależeć od reprezentantów narodu, czyli posłów na Sejm – od władzy ustawodawczej. Premier i ministrowie (władza wykonawcza) niech ten program wcielają w życie i niech mają pełną kontrolę nad Bankiem Centralnym, emisją pienidza oraz polityką fiskalną i monetarną. To trzeba upaństwowić 100%. Sądy niech orzekają o zgodności ustaw z Konstytucją oraz niech rozstrzygają konflikty w oparciu o istniejące prawo. Prokuratorzy i policja niech łapią i dostarczają do sądów tych, którzy prawo łamią. Prezydent mógłby czuwać nad tym, by każda z tych trzech gałęzi władzy robiła co do niej należy.

Natomiast najlepiej senatorów i prezydenta w ogóle skasować i wysłać do domu – niech się wezmą za jakąś pożyteczną pracę. Nie musimy we wszystkim kopiować Amerykanów, nawet u nich te „zabezpieczenia demokracji” jedynie prowadzą do paraliżu pracy rządu i wewnętrznych konfliktów. Prezydent udaje króla, a senatorzy siedzą w kieszni obcych mocarstw i zewnętrznych grup interesów. Po co nam to? Trzeba wszystko uprościć i nie mieszać trójpodziału władzy. Na przykład zakazać, aby posłowie (władza ustawodawcza) byli jednocześnie ministrami, sekretarzami stanu itp. w rządzie (we władzy wykonawczej). Stąd się tylko bierze korupcja, naginanie prawa i autokratyczne tendencje. Rozdzielić sądownictwo od rządu, ale wprowadzić wybieralność i nominowanie sędziów przez Sejm. Ciało ustanawiające prawa powinno mieć wpływ na to kto te prawa będzie strzegł i wprowadzał w życie. Sędziowie powinni być przed kimś odpowiedzialni. Wprowadzić rozdział Kościoła od państwa i tego ściśle przestrzegać. Itp, itd.

Wolność słowa? Cenzura? Panie Bosak, trzy razy prosiłem Pana i pana kolegów o odblokowanie mnie na FB Konfederacji, gdzie zostałem zablokowany za merytoryczną polemikę z Waszym skrajnie prawicowym odchyleniem. Nikt na moje odwoływanie się nie odpowiedział i nadal jestem zablokowany. Niech Pan więc nie opowiada bajek. Pan i inni posłowie Konfederacji publicznie krytykowaliście ludzi, którzy mają inne opinie od Waszych, nawet nazywaliście ich szkodnikami i wzywaliście słuchaczy, aby takich ludzi nie słuchali. Nie macie z demokracją wiele wspólnego, już jesteście autokratami, a co będzie później, jak otrzymacie więcej władzy? Te rzeczy przecież widać. https://regionpojezierze.com/2020/02/18/dlaczego-krytykuje-konfederacje/

Kto reprezentuje interesy międzynarodowych korporacji – to było widać w zeszłym tygodniu w głosowaniu nad poprawką do ustawy o akcyzach na wybieranie polskich metali szlachetnych (miedzi itp). Jednostronne i niezbyt precyzyjne, a bardzo stronnicze wypowiedzi posła Winnickiego i posła Sośnierza na ten temat jednoznacznie świadczyły o „siłowym” przepychaniu interesów kanadyjskiej spółki nad interesami firmy KGHM, nad którą kontrolę ma państwo polskie. Czy Pan tego nie widział? Czy Pan udaje?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.