WHO (niechcący) potwierdza, że Covid nie jest bardziej niebezpieczny niż grypa

(Patrz w czasie 1:01:33) – (wideo zciągnięte z portalu WHO przez tłumacza)

„Nasze aktualne najlepsze szacunki mówią nam, że około 10 procent światowej populacji może być zarażonych tym wirusem.” – Dr Michael Ryan, WHO


Kit Knightly
Global Research, October 12, 2020
OffGuardian, 8 October 2020
(Tłum.: L.B.)

Światowa Organizacja Zdrowia w końcu potwierdziła to, co my (oraz wielu ekspertów i badaczy) mówimy od miesięcy – koronawirus nie jest bardziej śmiertelny ani niebezpieczny niż grypa sezonowa.

W rzeczywistości wydaje się, że sami nie do końca to rozumieli.

Podczas sesji dr Michael Ryan, szef WHO ds. epidemii, ujawnił, że ich zdaniem około 10% populacji świata zostało zakażonych Sars-Cov-2. To ich „najlepsze oszacowanie” i ogromny wzrost w stosunku do liczby oficjalnie rozpoznanych przypadków (około 35 milionów).

Dr Margaret Harris, rzeczniczka WHO, potwierdziła później tę liczbę, stwierdzając, że została oparta na średnich wynikach wszystkich szeroko zakrojonych badań seroprewalencji przeprowadzonych na całym świecie.

Chociaż WHO próbowała uznać to za coś złego – dr Ryan powiedział nawet, że oznacza to, że „ogromna większość świata jest zagrożona”. – jest to właściwie dobra wiadomość, która ponownie potwierdza, że wirus nie jest aż tak śmiertelny, jak wszyscy przewidywali.

Światowa populacja liczy około 7,8 miliarda ludzi. Jeśli zakażonych zostało 10%, mamy 780 milionów przypadków. Globalna liczba ofiar śmiertelnych przypisywanych obecnie infekcjom Sars-Cov-2 wynosi 1 061 539.

To jest śmiertelność wśród osób zainfekowanych równa około 0,14%. Dokładnie jak w przypadku grypy sezonowej. Tak jak przewidywało wielu ekspertów.

0,14% to śmiertelność 24 razy NIŻSZA niż ogłoszone przez WHO w marcu „prowizoryczne szacunki” na poziomie 3,4%. Liczba ta (3,4%) została użyta w modelach, które były wykorzystywane do uzasadnienia blokad i innych drakońskich ograniczeń.

W rzeczywistości, biorąc pod uwagę zawyżone zgłaszanie domniemanych zgonów z powodu Covid-19, IFR (infection fatality rate), czyli proporcja śmiertelności w stosunku do ilosci zakażeń, jest prawdopodobnie nawet niższy niż 0,14% , co może wykazać, że Covid jest znacznie mniej niebezpieczny niż grypa.

Żadne z głównych mediów tego nie zauważyło. Chociaż wiele z nich cytowało dr Ryana, wszystkie próbowały zrobić z tego „straszne” nagłówki i zasiać więcej paniki.

Najwyraźniej ani oni, ani WHO nie byli w stanie wykonać prostej matematyki, która pokazuje, że to dobra wiadomość. I że sceptycy „pandemii” przez cały czas mieli rację.

Ten wpis został opublikowany w kategorii COVID-19, Korupcja, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.