Dowody epidemiologiczne: „Pandemia” się skończyła. Żadna „druga fala” nie nastąpi

List otwarty dr Stephena Malthouse do dr Bonnie Henry, urząd ds. Zdrowia kanadyjskiej prowincji British Columbia

Autor: Dr. Stephen Malthouse
Global Research, October 20, 2020
Vaccine Choice Canada, 15 October 2020
(Tłum.: L.B.)

Dr Bonnie Henry,

Inspektor zdrowia prowincji Kolumbii Brytyjskiej,
Ministerstwo Zdrowia,
Victoria, BC V8W 3C9

Szanowna Doktor Henry,

Jestem lekarzem prowadzącym rodzinną praktykę lekarską w Kolumbii Brytyjskiej od ponad 40 lat i członkiem Kolegium Lekarzy i Chirurgów BC od 1978 roku.

Piszę ten list z nadzieją, że będzie Pani w stanie wyjaśnić podstawy podejmowania decyzji, które doprowadziły nasz rząd prowincji, ministerstwo zdrowia, regionalnych pracowników służby zdrowia, szpitale, personel medyczny, WorkSafe BC, firmy i zwykłych obywateli do postępowania zgodnie z polityką pandemiczną, która nie jest oparta na wysokiej jakości badaniach naukowych i faktycznie wydaje się wyrządzać każdemu wiele szkód /1.

Wczesny zamiar podjęcia środków łagodzących w celu „spłaszczenia krzywej”, kiedy wiedzieliśmy bardzo mało o SARS-CoV-2, sposobie jego przenoszenia i nasileniu się COVID-19, był rozsądny. Uważam, że większość lekarzy w Kanadzie, łącznie ze mną, aktywnych lub na emeryturze, przygotowała się do wzięcia udziału w pierwszej linii frontu przed oczekiwanym tsunami COVIDA-19. Jednak bardzo szybko stało się oczywiste, że nie nastąpi spodziewane przeładowanie systemu szpitalnego, a teraz lekarze z Kolumbii Brytyjskiej mają pytania dotyczące stosowności obecnej polityki w zakresie zdrowia publicznego.

Dowody epidemiologiczne jasno pokazują, że „pandemia” się skończyła i nie nastąpi druga fala. Dowody są dostępne od co najmniej 4-5 miesięcy i są niepodważalne. /2–4  Jednak pomimo tych pokaźnych badań Pani urząd utrwala narrację, że pandemia nadal istnieje i oczekuje się drugiej fali. Ta fałszywa historia jest wykorzystywana do usprawiedliwiania polityki zdrowia publicznego, która wydają się nie przynosić korzyści zdrowotnych, już spowodowała znaczne szkody i grozi, że spowoduje więcej szkód w przyszłości.

Jak wiadomo, Szwecja przyjęła zupełnie inne podejście i od połowy września wskaźnik zakażeń osiągnął tam najniższy w historii poziom, a liczba zgonów związanych z Covid-19 wyniosła zero; W 22 z 31 krajów europejskich, z których większość wprowadziła ścisłe blokady, odnotowano wyższe wskaźniki infekcji niż w Szwecji. Szwecja w dużej mierze uniknęła również finansowej ruiny i katastrofalnych problemów ze zdrowiem psychicznym, których doświadczają inne kraje, w tym Kanada i USA.

Dr Lawrence Rosenberg, lekarz z Montrealu, stwierdził, że „COVID jest bardzo podobny do grypy sezonowej”. Grupa ponad 400 belgijskich lekarzy stwierdziła, że „COVID nie jest wirusem zabójczym, ale chorobą uleczalną”. Osiemnastu kanadyjskich lekarzy napisało do premiera Ontario, Douga Forda, stwierdzając, że „wasza polityka może znacząco zaszkodzić naszym dzieciom i mieć konsekwencje na całe życie”. Polityka Ontario jest bardzo podobna do polityki Kolumbii Brytyjskiej.

W 2011 r. przegląd literatury wydany przez British Columbia Centers for Disease Control, który ocenił skuteczność środków dystansowania społecznego, takich jak zamykanie szkół, ograniczenia w podróżowaniu i ograniczenia masowych zgromadzeń, jako sposobu rozwiązania pandemii grypy, stwierdził, że „ takie drastyczne ograniczenia nie są ekonomicznie wykonalne i przewiduje się, że opóźnią rozprzestrzenianie się wirusa, ale nie wpłyną na ogólną śmiertelność”.

W szczególności wydaje się, że nie ma naukowych ani medycznych dowodów przemawiających za /5–6

 • samoizolacja osób bezobjawowych
 • dystans społeczny
 • maski na twarz
 • arbitralne zamykanie działalności
 • zamknięcie szkół, żłobków, parków i placów zabaw
 • zniesienie dostępu do edukacji, wsparcia medycznego, stomatologicznego, chiropraktycznego, naturopatycznego, słuchowego, dietetycznego, terapeutycznego i
 • innego dla osób niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo, w szczególności dzieci specjalnej
 • troski z zaburzeniami neurologicznymi
 • zamknięcie lub ograniczenie miejsc kultu religijnego.

Według CDC (wskaźniki zagrożenia pandemią)  żaden z tych środków nie był uzasadniony. Deklaracja Great Barrington, podpisana przez ponad 30 000 naukowców zajmujących się zdrowiem i lekarzy z całego świata, potwierdza to stwierdzenie.

Zaskakujące jest to, że w Pani częstych publicznych programach i biuletynach zabrakło zalecenia dotyczącego zmniejszenia zachorowalności i śmiertelności na COVID-19 poprzez suplementację witaminą D – środkiem popartym wysokiej jakości badaniami i bezpieczną metodą zwiększenia odporności immunologicznej, która została potwierdzona licznymi badaniami dotyczącymi zarówno zapobiegania, jak i leczenia COVID19. O ile mi wiadomo, nigdy nie wspomniała Pani o czymś tak prostym jak suplementy witaminy D dla naszych najbardziej narażonych obywateli. Ale argument ochrony tych samych obywateli został wykorzystany do uzasadnienia zamknięcia zdrowej populacji i zamknięcia przedsiębiorstw.

Dlaczego nadal korzystamy z testów PCR?

Zastępca dyrektora ds. Medycznych i Zdrowia w Ontario publicznie stwierdził, że test PCR daje ponad 50% wyników fałszywie dodatnich. Raport badawczy New York Times wykazał, że testy PCR dają do 90% fałszywie pozytywnych wyników z powodu nadmiernej amplifikacji wykraczającej poza zalecenia producenta. Test PCR nigdy nie był zaprojektowany, przeznaczony ani zweryfikowany do wykorzystania jako narzędzie diagnostyczne. Nawet Naukowa Grupa Doradcza ds. COVID-19 w Alberta Health Services stwierdziła: ​​„wartości czułości i swoistości nie zostały określone dla testów RT-PCR stosowanych w laboratoriach w Kanadzie” /8. Mimo zgodnej opinii ekspertów, Pani nadal zaleca stosowanie niewłaściwego i niedokładnego testu, aby ogłaszać tak zwane „przypadki” i uzasadniać swoje decyzje. /9-18

Definicja „przypadku” dotyczącego zdrowia publicznego jest bardzo szeroka. Jak wiedzą wszyscy doświadczeni lekarze, „przypadek” to pacjent z istotnymi objawami, który jest często hospitalizowany. „Przypadek” to nie osoba, która po prostu ma wątpliwy dodatni wynik testu PCR i nie ma żadnych objawów ani związanej z nimi diagnozy. Wszędzie w mediach pojawiają się zdjęcia zdrowych, młodych, dorosłych ludzi stojących w kolejce po testy PCR, z telefonem komórkowym w jednej ręce i kubkiem kawy w drugiej. To nie są chorzy ludzie, oni nie potrzebują testów.

Niemniej jednak wasze publiczne komunikaty wielokrotnie podkreślają, że liczba „przypadków” rośnie i mamy duże kłopoty. Niedawno tzw. liczba przypadków „poza kontrolą” została wykorzystana do uzasadnienia drugiej blokady w Ontario i Quebecu. Wprowadzono godzinę policyjną. Ludzi prosi się, aby ryzykowali swoje źródła utrzymania, aby poświęcili się dla dobra ogółu, w oparciu o błędne interpretowanie przez resort zdrowia publicznego takich „przypadków” jako osób chorych.

W międzyczasie liczba hospitalizacji, przyjęć na OIOM i zgonów z powodu COVID-19 spadła do poziomu sprzed pandemii. Gdzie są ci wszyscy pacjenci?

Dlaczego po prostu nie powiedzieć tego opinii publicznej, że:

 • testy PCR nie są wiarygodne i nie mają znaczenia przy diagnozowaniu COVID-19,
 • pozytywne wyniki testu PCR nie reprezentują chorych,
 • ludzie rzadko chorują na SARS-CoV-2,
 • szpitale wojewódzkie dla pacjentów z COVID-19 są zasadniczo puste,
 • decyzje nie powinny opierać się na „przypadkach” ogłaszanych w mediach,
 • zachorowalność / śmiertelność COVID-19 nie przekroczyła statystyk grypy sezonowej,
 • mediana wieku zgonów z powodu COVID-19 w Kanadzie wynosiła 85 lat,
 • pandemia się skończyła, i
 • nie nadchodzi druga fala?

Pani obowiązkiem, jako państwowego urzędnika zdrowia, jest przedstawienie faktów, a nie propagandy, i dołożenie wszelkich starań, aby powstrzymać panikę społeczną. Tymczasem, jedynym powodem ogłaszania „przypadków” jest wzbudzenie w społeczeństwie większego strachu w celu podporządkowania sobie ludzi pod pozorem obiecanego bezpieczeństwa.

Dlaczego dzieci są zmuszane do nowego testu śliny, który jest również oparty na bezwartościowym teście PCR? Dzieci są terroryzowane bo w ten sposób otrzymują wiadomość, że nie można im ufać by nie zarażały swojej rodziny i przyjaciół – zasadniczo, że są z natury złe. Uporczywy nakaz zakrywania twarzy maskami, co okazało się środkiem bezużytecznym, a nawet szkodliwym, tylko pogarsza to poczucie wstydu. Psychologiczne skutki takiego przekazu będą przerażające. Wystarczy przejść się główną ulicą, aby już zobaczyć katastrofalne skutki tych przekazów dla zdrowia psychicznego i emocjonalnego rodzin.

Nadmierna liczba ofiar śmiertelnych spowodowana częściowymi zamknięciami, dystansem społecznym i innymi środkami zdrowia publicznego jest oszałamiająca. Kanadyjskie media donoszą, że środki zastosowane w prowincjach powodują:

 • 12: 1 więcej zgonów niż wirus;
 • 40% wzrost liczby zgonów na zawał serca spowodowanych strachem, lękiem i odwołanymi procedurami szpitalnymi;
 • liczba samobójstw i zgonów spowodowanych przedawkowaniem narkotyków wzrosła i przewyższyła liczbę zgonów z powodu COVID-19 w stosunku 3: 1;
 • liczba samobójstw w Kolumbii Brytyjskiej podwoiła się od kwietnia;
 • gwałtownie wzrosły lęk i depresja, brak bezpieczeństwa żywnościowego, przemoc domowa i znęcanie się nad dziećmi;
 • Z powodu niepotrzebnych zamknięć szkół, ograniczona została zdolność nauczycieli do identyfikowania dzieci, które są ofiarami agresji lub niedożywienia;
 • Wielu naszych przyjaciół, krewnych i pacjentów zmarło samotnie, przerażonych i odizolowanych wbrew własnej woli w placówkach i domach opieki.

Ta okrutna polityka była nieuzasadniona i nieludzka.

Jak to możliwe, że lekarz z Pani wykształceniem i doświadczeniem nie przewidział ubocznych szkód waszej polityki w zakresie zdrowia publicznego i zakłóceń w gospodarce, konsekwencji dla zdrowia psychicznego i fizycznego oraz śmierci z rozpaczy?

Media głównego nurtu stworzyły z urzędu zdrowia publicznego wyrocznię i religię opartą na przesądach, a nie nauce, opartą na przesądach z mocą rządzenia posłuszną publicznością. Media podniosły Panią do statusu prawie świętego. Ściereczki, buty i fototapety zostały zaprojektowane, aby uczcić Pani osiągnięcia. Jednak wasze publiczne dyrektywy nie mają sensu, są sprzeczne z badaniami i powodują wiele szkód. Jako kolega lekarz apeluję do was o ponowne przeanalizowanie waszej polityki i zmianę kierunku, zanim wasz urząd spowoduje nieodwracalne szkody dla zdrowia i dobrobytu gospodarczego naszej prowincji. To odwrócenie sytuacji będzie wymagało od Pani [faktycznego i prawdziwego] wypełnienia obowiązków waszego urzędu.

Z poważaniem,

Stephen Malthouse, MD
Członek College of Physicians and Surgeons of British Columbia,
Wyspa Denman, Kolumbia Brytyjska
E-mail: scmalthouse@zohomail.com

Październik 2020


Odnośniki:

 1. http://ocla.ca/wp-content/uploads/2014/01/OCLA-Report-2020-1-Criticism-ofGovernment-Response-to-COVID19.pdf
 2. https://docs4opendebate.be/en/#petitie 
 3. https://www.flixxy.com/is-the-pandemic-over.htm 
 4. https://hubpages.com/politics/Pfizer-Chief-Science-Officer-Second-Wave-Based-onFake-Data-of-False-Positives-for-New-Cases-Pandemic-is-Over 
 5. The Doctor Is In: Scott Atlas and the Efficacy of Lockdowns, Social Distancing, and Closures https://www.youtube.com/watch?v=biC4nHPYtbA 
 6. https://www.sott.net/article/434796-The-Science-is-Conclusive-Masks-andRespirators-do-NOT-Prevent-Transmission-of-Viruses 
 7. https://www.cimadoctors.ca/cima-covid-19-policy/
 8. Alberta Health Services COVID-19 Scientific Advisory Group. How do the testing characteristics for the Alberta Health Services lab-developed test for COVID-19 differ between samples collected from nasal, nasopharyngeal, and throat swabs? 15 April 2020 [Internet].  https://www.albertahealthservices.ca/assets/info/ppih/if-ppihcovid-19-sag-comparison-of-testing-sites-rapid-review.pdf (accessed 16 May 2020).
 9. https://bpa-pathology.com/covid19-pcr-tests-are-scientifically-meaningless/ 
 10. https://www.msn.com/en-us/news/us/antibody-tests-for-covid-19-wrong-half-thetime-cdc-says/ar-BB14DD2E 
 11. https://www.nytimes.com/2020/08/29/health/coronavirus-testing.html 
 12. http://republicbroadcasting.org/news/bombshell-who-coronavirus-pcr-test-primersequence-is-found-in-all-human-dna/ 
 13. https://childrenshealthdefense.org/news/covid-19-testing-pcr-a-critical-appraisal/ 
 14. https://bpa-pathology.com/covid19-pcr-tests-are-scientifically-meaningless/
 15. Zhang GH et al. Potential false-positive rate among the ‘asymptomatic infected individuals’ in close contacts of COVID-19 patients.CMA.J.CN, 2020 Mar 5;41(4):485-488.
 16. https://bpa-pathology.com/covid19-pcr-tests-are-scientifically-meaningless/ 
 17. Insert from sample COVID testing kit: RealStar® SARS-CoV-2 RT-PCR Kit 1.0 For research use only! The RealStar® SARS-CoV-2 RT-PCR Kit 1.0 is a reagent system, based on realtime PCR technology, for the qualitative detection and differentiation of lineage B-betacoronavirus (B-βCoV) and severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2) specific RNA. For research use only
  (RUO)! Not for use in diagnostic procedures.[Italics added]
 18. Insert from sample COVID testing kit: LightMix® Modular SARS-CoV Assays. Roche continues to monitor the virus, SARS-CoV-2, that causes coronavirus disease 2019 (COVID-19) and is pleased to announce the availability of the LightMix Modular Assays used to detect this virus. These assays are for Research Use Only (RUO*) on the LightCycler® 480 and/or cobas z 480 instruments, and Roche is the exclusive distributor for these assays. The MagNA Pure 96 instrument or High Pure Viral Nucleic acid kit can be used for extraction. The three LightMix Modular assays are used to detect the SARS and CoV genes outlined in the table below in human tracheal aspirates or bronchoalveolar lavage samples from individual human donors. These assays are not intended for use as an aid in the diagnosis of coronavirus infection. [Italics added]
 19. https://www.cdc.gov/flu/symptoms/flu-vs-covid19.htm 
Ten wpis został opublikowany w kategorii COVID-19, Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.