Apel Generałów i moja odpowiedź

Apel Generałów i Admirałów RP:

My generałowie i admirałowie Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu, Służby Więziennej, służb specjalnych wyrażamy głęboki niepokój w związku z rozwojem sytuacji w Kraju.

W czasie rozwijającej się pandemii, groźby niewydolności służby zdrowia i kryzysu gospodarczego wprowadzane są rozwiązania skutkujące ogromnym niezadowoleniem społecznym. Zaostrzenie przepisów aborcyjnych wywołało sprzeciw obywateli i masowe protesty uliczne.

Dalsza eskalacja działań, podsycanie i nieodpowiedzialne zachowania polityków doprowadzi do tragicznych i nieodwracalnych konsekwencji.

Przeczytaj cały apel …

Moja odpowiedź:

Czuję się upoważniony do wystosowania tej odpowiedzi, ponieważ to ja, ponad trzy tygodnie temu, apelowałem do wyższych oficerów służb mundurowych o interwencję i ratowanie Polski (patrz punkt 10 tutaj). A tu jest moja odpowiedź:

„Większość społeczeństwa” wygrała wybory w 2015 roku i, według prawa, (dobrze, czy źle) PiS rządzi. Na tym polega demokracja. Decyzja Trybunału Konstytucyjnego dotycząca aborcji była zgodna z Konstytucją RP. Wojsko Polskie, jak i Policja oraz wszystkie służby mają obowiązek słuchać demokratycznie wybranego rządu i przestrzegać Konstytucji RP. Ani wojsko, ani inne służby mundurowe i tajne nie powinny politykować, bo nie są od tego.

Od tych zasad jest jeden wyjątek – kiedy działania rządu i działania opozycji w oczywisty sposób szkodzą krajowi i służą siłom zewnętrznym wrogim Polsce. Wtedy macie obowiązek interwencji, Jeśli chcecie pomóc, to wyprowadźcie siły na ulice, usuńcie rząd i opozycję, zaprowadźcie spokój, zapewnijcie funkcjonowanie gospodarki i rynku, oddzielcie ziarna od plew w sprawie „PANDEMII”, zabezpieczcie Polskę przed atakami bronią biologiczną, przed Niemcami, Amerykanami, Rosjanami, Żydami i tzw. Nowym Porządkiem, a po osiągnięciu normalizacji, doprowadźcie do demokratycznych wyborów. I dopiero wtedy się podpiszcie Waszymi imionami i nazwiskami, bo dopiero wtedy zadanie zostanie wykonane.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.