TRUMP VS BIDEN Polityka nacjonalistyczna czy globalistyczna? Jakie będą USA pod nowym przywództwem?

KomentarzTo jest kwestia złożona. Mamy tu elementy tradycyjnej „prawicy” i tradycyjnej „lewicy”, mamy „nacjonalizm” (Trump) i „globalizm” (Biden wraz z Demokratami), ale tak naprawdę ten spór koncentruje się na czymś innym. Żeby to zrozumieć, trzeba cofnąć się do roku 1991 i do rozpadu Związku Radzieckiego. Natychmiast po tym wydarzeniu, zachodni kapitał uznał, że wygrał ideologiczne współzawodnictwo z komunizmem i ruszył do ofensywy.

1. Zaczęliśmy na Zachodzie słyszeć o potrzebie restrukturyzacji, aby sprostać konkurencji z tańszymi krajami, takimi jak Chiny, Meksyk, Indie, itp.

2. Wiele miejsc pracy w wymiarze pełnowymiarowym, dobrymi benefitami i płatnymi urlopami zastąpiono miejscami pracy PT (Part Time), bez benefitów i urlopów.

3. Wymyślono Global Warming i umowy w Kioto, aby umozliwić eksport realnej ekonomii (produkcję przemysłową i wiele usług) do krajów tanich pod pozorem „ochrony środowiska” i „walki z zanieczyszczeniami”.

4. W efekcjie wiele osób straciło pracę, oszczędności, emerytury, nawet domy.

5. Osłabiło to związki zawodowe, które utraciły swoja przemysłową bazę i pieniadze składkowe.

6. Pod naciskiem groźby, że biznesy przeniosą się gdzie indziej, państwo zaczęło tworzyć udogodnienia podatkowe dla biznesów, co dodatkowo pogorszyło i tak już złą sytuację w krajach zachodnich.

7. To z kolei osłabiło państwo, które straciło przychód z podatków, obcięło fundusze na edukację, służbę zdrowia, programy socjalne, ochronę środowiska, itp. i przerzuciło koszt wielu pozostałych programów na zwykłych ludzi zwiekszając podatki jawne i ukryte.

8. Z tej sytuacji skorzystali główni inwestorzy (banki, Wall Street, elity finansowe i wielkie międzynarodowe korporacje, którym te zmiany pozwoliły na maksymalizację zysków).

9. Podatnicy i wyborcy przestali się liczyć, politycy całkiem otwarcie zaczęli służyć swoim korporacyjnym sponsorom.

10. W efekcie, państwo zostało podporządkowane instytucjom finansowym i korporacjom.

11. Pod naciskiem nowych sponsorów, państwo zlikwidowało regulacje państwowe, co zaowocowało monopolizacją rynku i nieustającym wzrostem cen na skutek pasożytniczej polityki świata biznesu, oraz na skutek drukowania „pustych pieniędzy”, co prowadzi do inflacji, utraty wartości pieniądza i zadłużania przyszłych pokoleń.

12. W rezultacie, stopa życiowa ludnosci gwałtownie spada i stąd bierze się zwiekszona popularność lewicowych ideologi oraz lewicowych, anarchistycznych ruchów.

Taka jest obiektywna prawda. Widzę i analizuje te zjawiska żyjąc od 36 lat na Zachodzie (Kanada). Zaznaczam, że nie mam preferencji ideologicznych, ani zależności politycznych, stąd stać mnie na obiektywną opinię.

Gdyby to ode mnie zależało, pomieszałbym ideologię lewicową / globalistyczną z prawicową / narodową i poważnie ukróciłbym demokrację, jednocześnie ustanawiając ścisłe regulacje dla finansowania polityków i partii politycznych, a także regulacje dla biznesów w celu ochrony konsumenta, ochrony jakości towarów i usług, oraz uniemożliwienia manipulacji rynkowych i nieuzasadnionego ruchu cen. Tak wygląda moja propozycja „resetu”. 🙂

Trump chce odwrócić zjawisko „offshoring” (eksportu realnej ekonomii). Stąd jego konflikt z Chinami. Dlatego inwestorzy, spekulanci z Wall Street i sponsorowani przez nich Demokraci tak go nienawidzą i chcą się pozbyć. Ma swoje wady (zbyt pro-izralski na mój gust), ale to może być konieczność w walce z lewicą. Uczciwie i patriotycznie myślący ludzie są z Trumpem. Te wybory pokażą, czy jesteśmy większością, czy mniejszością. Jestem ostrożnie optymistyczny, choć mam również poważne obawy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii USA, Wybory. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.