John Kerry w Moskwie

Sekretarz Stanu USA, John Kerry, przybył do Moskwy na rozmowy z Prezydentem Putinem. Wizyta ta wskazuje na to, że Stany Zjednoczone zdecydowały się na współpracę z Rosją i na wspólne znalezienie politycznego rozwiązania konfliktu w Syrii. Widzimy więc zdecydowaną zmianę w stanowisku USA, które dotąd podkreślało rzekomą izolację Rosji.

Wtorek, 15 grudnia: – Kerry stwierdził, że Rosja i Stany Zjednoczone mogą podjąć wspólne działania w kierunku zwalczania terroryzmu w Syrii, między innymi, wymianę informacji na temat podejmowanych operacji militarnych. Kerry dodał, że Stany Zjednoczone nie próbują izolować Rosji. Dziś skupiliśmy się na planowaniu politycznego procesu, przy pomocy którego Syryjczycy sami zadecudują o przyszłości Syrii.

Uzgodniono też, że radykalne organizacje terrorystyczne takie jak ISIL i Al-Nusra nie wezmą udzału w rozmowach syryjskiej opozycji. „Te organizacje stanowią zagrożenie dla wszystkich i dlatego zadecydowaliśmy, że muszą być one zlikwidowane” podkreślił Lawrow. „Jest też konieczne, aby uzgodnienia z wcześniejszej konferencji wiedeńskiej zostały potwierdzone rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Rozmowy mają być kontynuowane w piątek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s