Wojna hybrydowa Jarosława Zielińskiego

Jarosław_Zieliński_Sejm_2015Każdy ma prawo do posiadania i głoszenia własnych przekonań – prywatnie. Natomiast służbowo, w systemie demokratycznym, polityk powinien wprowadzać w życie opinie i aspiracje swoich wyborców, a nie linię partii lub swoje własne wierzenia.

Często się jednak zdarza, że politycy próbuja naginać opinię publiczną do swoich własnych poglądów lub do linii partii. Używają w tym celu kłamstw, przemilczeń, jednostronnych i selektywnych wizji rzeczywistości oraz kontrolowanych przez siebie „ustawek medialnych”.

Przykładem takiej „wojny hybrydowej” ze społeczeństwem jest postawa posła Jarosława Zielińskiego. W wielu jego publicznych wystąpieniach pojawiają się elementy Rusofobii oraz kłamstwa o rzekomym zagrożeniu ze strony Rosji, których celem jest stworzenie psychozy strachu i nienawiści jako warunków społecznej akceptacji dla rozmieszczenia w Polsce baz militarnych i rakiet USA.

Ostatnie wybory uzupełniające w województwie podlaskim potwierdziły, że demonizowanie Rosji i bajki o rzekomym z jej strony zagrożeniu mają jeden cel: – Rozsiać strach, a potem zaofiarować społeczeństwu „bezpieczeństwo” w postaci baz wojskowych i rakiet USA, stacjonujących na wschodnich rubieżach Polski i ubranych w legendę o tatusiu Mrs. Anders. Prawdziwym celem tej propagandy jest przesuwanie sił militarnych USA i NATO na wschód oraz otaczanie Rosji. Zamiast zagwarantować „bezpieczeństwo” zwiększy to ryzyko wojny, ale to się ani dla USA, ani dla wasali USA w polskim rządzie nie liczy. Poseł Zieliński nie informuje swoich wyborców o tym, że inicjatorem tych planów są USA, którym wcale nie chodzi o to aby bronić Polski tylko o to by zagrażać Rosji.

Innym przykładem selektywnej i wybiórczej propagandy Zielińskiego jest organizowany przez jego biura poselskie coroczny Wojewódzki Konkurs Historyczno-Literacki pod hasłem „By czas nie zaćmił i niepamięć” – „w poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej”. Nie wiem do czego odnosi się tu słowo „Smoleńsk”, ale mam nadzieję, że nie jest to aluzja do wypadku samolotu z delegacją polską, jaki miał miejsce w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. W państwie prawa i sprawiedliwości czynienie takich sugestii przed zakończeniem przez PiS swojego „dochodzenia” i przed prawomocnym wyrokiem sądu w tej sprawie byłoby wysoce niewłaściwe i niepraworządne.

Pozornie nie ma nic złego w edukowaniu młodzieży na temat historii Polski. Ale w tym przypadku jest to edukacja wybiórcza i selektywna. W swojej długiej historii Polska doświadczyła wielu krzywd także od Niemców, od Szwedów, od Tatarów, od Turków, od Austriaków i Węgrów, i nawet od Ukraińców – ale o tym w konkursie posła Zielińskiego nie ma najmniejszej wzmianki. Nie ma też zatroskania sprawą odradzającego się faszyzmu (np. na Ukrainie i na Łotwie). Z tego wniosek, że ten konkurs nie jest obiektywną akcją edukacyjną, jest natomiast próbą indoktrynacji młodzieży i narzędziem wychowania jej w duchu nienawiści do Rosji. Bardzo poważnie wątpię w to, czy tego rodzaju indoktrynacja jest czymś właściwym w programach szkolnych i czy tym w ogóle powinni zajmować się politycy. Pachnie to  najlepszymi wzorcami z czasów stalinowskich.

Wskazuje to silnie na taką możliwość, że Jarosław Zieliński jest dobrowolnym i twórczym uczestnikiem anty-rosyjskiej i anty-polskiej kampanii prowadzonej przez żydowską wierchuszkę PiS-u na zlecenie ich sponsorów, żydowskich neokonów w Waszyngtonie.

Chciałbym zakończyć ten wpis akcentem pozytywnym. Proszę, abyście w przyszłych wyborach kierowali się rozsądkiem, a nie emocjami. I proszę, abyście uświadamiali ludzi mieszkających poza ośrodkami miejskimi – ich głosy zadecydują o przyszłości województwa podlaskiego i o przyszłości Polski.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s