Email do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach

policjaW sprawie dochodzenia dotyczącego niedawnego incydentu podczas otwarcia wystawy gen. Andersa w Suwałkach

Drodzy Państwo,

Wysyłam tą informację do Was wszystkich, ponieważ nie wiem, w czyjej gestii znajduje się dochodzenie w powyższej sprawie.

Na wstępie chcę wyrazić moje podziękowanie z powodu Waszego profesjonalnego podejścia do tej sprawy, dotychczas. Mam nadzieję, że tak będzie nadal. Wasz profesjonalizm w tym przypadku znacznie przewyższył kompetencje i profesjonalizm ministrów Błaszczyka i Zielińskiego.

Nasze środowisko polonijne w Kanadzie jest szczególnie zainteresowane tą sprawą. Ja sam pełniłem w latach 1981-83 funkcję pierwszego przewodniczacego Zarządu Regionu Pojezierze NSZZ „Solidarność” w byłym województwie suwalskim. Jestem równiez w kontakcie z innymi działaczami suwalskimi z tamtego okresu w kraju i zagranicą. Sprawa praworządności w Polsce zawsze leżała nam głęboko na sercu.

Szczególnie silnie zależy nam na tym, aby policja nie pozwoliła się wykorzystywać do celów politycznych i aby opozycja polityczna nie była kryminalizowana, jak to miało miejsce za komuny. Chcemy wierzyć, że Policja nie da się wykorzystywać do nękania i zastraszania opozycji politycznej. Z niepokojem zauważamy, że niektórzy politycy usiłują dziś taką rolę policji narzucić.

Aby nie przedłużać tego listu, załączm poniżej link do mojego artykułu na ten temat oraz proszę o zapoznanie się z nim przed przesłuchaniami w tej sprawie, jakie mają się odbyć w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach, w piątek.

Proszę szczególnie o przekazanie tej wiadomości oficerom zaangażowanym w tej sprawie.

Link do artykułu:

https://regionpojezierze.com/2016/04/07/sladami-komuny

Serdecznie pozdrawiam,
Lech Biegalski

Do wiadomości: Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, Inspektor Daniel Kołnierowicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s