Afera na całą Polskę

Wezwanie 2
( Kliknij w dokument aby go powiększyć )

To jest wezwanie dla Marcina Skubiszewskiego, tego starszego pana z aparatem fotograficznym, który słusznie protestował przeciwko niezgodnemu z prawem wykorzystywaniu Archiwum Państwowego w Suwałkach do agitacji wyborczej kandydatki na Senatora, pani Anny Marii Anders. Tym razem to wezwanie jest w charakterze podejrzanego, ale tylko z paragrafu o zakłóceniu porządku publicznego. Jak widać, „władza” nie próżnuje i brnie coraz głębiej w stworzone przez siebie bagno.

W dużym skrócie: – Gdyby impreza w Archiwum Państwowym w Suwałkach była wyłącznie otwarciem wystawy poświęconej gen. Andersowi, to można byłoby uznać zachowanie pana Skubiszewskiego za naruszające w jakimś stopniu porządek publiczny – choć i w takim przypadku możnaby się spierać, czy ostatni dzień kampanii wyborczej Anny Marii Anders był właściwym momentem dla takiej imprezy. Jednak było inaczej. Materiały dowodowe wyraźnie wskazują na to, że minister Błaszczyk i sama Anna Maria Anders, w swoich oficjalnych i publicznych wystąpieniach podczas tej uroczystości, prowadzili agitację wyborczą. Ponieważ miało to miejsce w Archiwum Państwowym podległym admnistracji władz terenowych w Suwałkach, w myśl Art. 494 §1-1) było to nielegalnym złamaniem prawa wyborczego. W tym przypadku protest pana Skubiszewskiego był słuszny i wezwanie w charakterze podejrzanego powinni otrzymać minister Błaszczyk oraz pani Anders, a nie pan Skubiszewski. Więcej na ten temat TUTAJ.

Takiego nadużycia władzy w Suwałkach nie było od słynnej „Afery Alkoholowej” z jesieni 1981 roku. Więcej informacji później.

—–

Pokrewne:

up4

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polityka i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s